Тотальна реновація: у Франківську хочуть повністю викупити “Промприлад”

  • Сьогодні, 4 вересня, в Івано-Франківську презентували інноваційний центр “Промприлад.Реновація” та розповіли про кампанію спільноінвестування.

    Організації Тепле Місто, Інша Освіта, МітОст, ПАКТ Україна, та Львівська бізнес-школа УКУ (Lvbs) об’єдналися, щоб ревіталізувати простір заводу “Промприлад”, який втратив своє економічне значення. Активісти планують створити тут соціально-економічну платформу для перезавантаження міста та регіону.

    “Вже на рівні пілотного запуску проекту вимальовується унікальний для України прецедент локальної екосистеми, де в єдиному просторі на 1700 м.кв взаємодіють і спільно втілюють програми міського розвитку представники від трьох секторів: бізнес, громадські організації і представники органів місцевого самоврядування”, – розповідає Юрій Филюк, співзасновник платформи “Тепле Місто” та СЕО “Промприлад.Реновація”.

    Для запуску пілотного поверху (1783 м.кв або 5% від великого проекту) вже залучили 1,2 мільйони доларів від партнерів-грантодавців та 21 приватного інвестора.

    За словами Юрія Филюка, активісти прагнуть відродити “Промприлад” – але вже у новій якості, пристосувавши територію і приміщення під вимоги сучасності. Мова йде про чотири основні напрямки – інститут урбанізму, альтернативну освіту, нову економіку та сучасне мистецтво.

    Тут вже працюють 16 бізнесових, освітніх та культурних функцій від різних операторів – дитячий коворкінг, майстерні, танцювальна студія та навіть управління інвестиційної політики міської ради.

    Для викупу всіх приміщень заводу засновники проекту “Промприлад.Реновація” планують залучити ще 4,5 мільйони доларів. Загальний бюджет проекту складе 23 мільйони доларів, а реконструкцію планують завершити до 2024 року.

    “Ми дивимося на місто як на систему, розкладаємо його на різні компоненти і думаємо, як їх можна скомбінувати по-новому чи посилити один із них, щоб далі ці складові росли вже природно. Екосистема може існувати тільки на перетині різних галузей. А такі напрями, як освіта чи культура, є допоміжними або ж фундаментальними. Освіта допомагає соціальному капіталу зростати. А потім заходить бізнес – і все це збирає, робить так, щоб воно працювало разом на сталих умовах”, – каже Альона Каравай, співзасновниця ГО “Інша Освіта”.

    Організатори оголосили про початок кампанії зі спільноінвестування. Вони запрошують бізнесменів та інвесторів, яким не байдужа доля рідного міста, до співпраці. Ідею вже підтримали співзасновниця німецького центру ufaFabrik Зігрід Німер, посол Швеції Martin Hagström, Міжнародний фонд “Відродження”, а також ряд локальних та міжнародних партнерів.

    Загальна площа приміщень і території складає 35 656 квадратних метрів. Розміщення є дуже вигідним – 15 хвилин їзди від міжнародного аеропорту, 10 хвилин пішки до середмістя Івано-Франківська.

    Читайте також: Реновація триває: у Франківську “Промприлад” хочуть зробити центром міста

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!