“Треба йти в Instagram”: у Франківську обговорили порятунок мережі бібліотек

  • Сьогодні, 12 лютого, в Івано-Франківську відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та з питань культури, духовності та інформаційної політики.

    Кворуму на комісії зібрати не вдалось, але присутні все одно обговорили питання порядку денного. Зокрема, йшлося про наявну зараз загрозу закриття закладів культури через недофінансування.

    “Позиція управління культури наступна – ми хочемо зберегти всі 100% закладів культури. Всі ці об’єкти до літа 2021 року мають бути передані об’єднаним громадам – але ми чудово знаємо, що на місцях є з цим проблеми і питання. Працевлаштовують не всіх фахівців. Тому наша команда над цим працює, ми проводимо зустрічі з керівництвом ОТГ. Якщо почнуться масові звільнення працівників культури – це дуже швидко відчує вся громада”, – сказав Володимир Федорак, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА.

    За словами Федорака, зараз через брак грошей в ОТГ є загроза зникнення десятків аматорських мистецьких колективів.

    “В умовах російсько-української війни ми не маємо права перекреслювати наші культурні заклади. Вони формують духовний хребет нації. Вибачте за ці пафосні слова, але так воно і є”, – додав начальник управління культури.

    Перший заступник голови обласної ради Василь Гладій на це відповів, що культура – це перш за все не приміщення і не комунальні заклади, а якісне надання послуг тим, кому ця культура цікава. Крім того, за його словами, слід роз’яснити керівникам новообраних ОТГ важливість цієї сфери.

    “У вас має бути така собі армія працівників культури, яка знає свою роботу, любить її і буде відстоювати культуру в своїх громадах. Я хочу бачити, що люди працюють, що робота систематизована і так далі”, – сказав Василь Гладій. 

    Депутатка Наталя Перцович, в свою чергу, запропонувала кілька ідей з розвитку і осучаснення бібліотечної мережі.

    “Нам треба осучаснювати цю сферу, зокрема, для дітей та юнацтва. Треба виходити за межі своїх бібліотек, треба йти в Instagram – бо саме там зараз сидять наші діти. І саме там треба популяризувати книжки. Адже наші бібліотеки мають хороші фонди, але чомусь немає сильного попиту на них. Щоб не втрачати бібліотеки, треба це робити”, – зазначила Наталя Перцович.

    Читайте також: Франківці передали солдатам на Схід книги

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!