Третина бюджету України йде на виплати військовим

 • Грошове утримання військовослужбовців було найбільшою статтею видатків загального фонду державного бюджету і становило майже 520 млрд грн за сім місяців року – або третину всіх видатків за цей час.

  Про це повідомляє Міністерство фінансів з посиланням на дані Державної казначейської служби.

  Усього за січень-липень цього року видатки загального фонду державного бюджету становили 1,64 тлрн грн, з яких у липні – 231,8 млрд грн.  

  Найбільшою статтею видатків (40,8% від загального обсягу) була оплата праці з нарахуваннями – на неї витратили 669,9 млрд грн. Причому на грошове утримання військовослужбовців спрямовано 518,8 млрд грн. У липні всього на оплату праці спрямували 100,5 млрд грн, з яких для військових – 76,9 млрд грн.

  Другою найбільшою статтею є оплата використання товарів і послуг (24,8% від загального обсягу видатків) – на неї спрямували 406,3 млрд грн, зокрема 65,3 млрд грн у липні. 

  Більше половини цієї суми також йде на Збройні сили: 276,9 млрд грн витратили на придбання військової техніки, озброєння, боєприпасів, засобів індивідуального захисту, пального, харчування тощо. Ще 78,6 млрд грн перераховано Національною службою здоров’я на програму державних гарантій медичного обслуговування населення.

  Третьою за обсягом статтею було соціальне забезпечення (пенсії, стипендії тощо) – 304,6 млрд грн. З них 159 млрд грн спрямували на трансферт Пенсійному фонду для забезпечення виплати пенсій, 105,5 млрд грн – для виплати Міністерством соціальної політики на соціальний захист та підтримку населення.

  Також серед найбільших статей –  трансферти місцевим бюджетам (5,6% всіх видатків, або 92,3 млрд грн) та обслуговування державного боргу (7,8% видатків, або  128,1 млрд грн).

  Читайте також: Уряд повернув 30 тис. гривень для військових та передбачив виплати пораненим

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!