Третина Івано-Франківська може залишитись без тепла

 • Про це заявив міський голова Руслан Марцінків сьогодні, 23 січня, під час оперативної наради. Він поцікавився у керівника СТЕКу Олега Вечеринського, чи має компанія ліміти на газ. Той відповів, що ні.

  «І що робимо? Чому не піднімаєте це питання? В мене є інформація, що сьогодні можуть відключити газ вам –  і третина міста залишиться без тепла», – зазначив мер.

  Вечеринський зі свого боку наголосив, що компанія веде переговори і робить усе можливе. Втім, з’ясувалося, що СТЕК має 8 мільйонів боргу. І це лише поточні нарахування.  Руслан Марцінків поцікавився, звідки ж взяти тих 8 мільйонів? Керівник СТЕК зазначив, що не готовий відповісти на це запитання.

  Керівник фінансового управління Вікторія Сусаніна озвучила, що погасити борг у 8 мільйонів місто не зможе замість СТЕКу, їм можуть виділити хіба що мільйон.

  Та директор ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Василь Рущак повідомив, що підприємство також має проблеми з лімітами.

  «В нас є ліміти на січень, не знаю, як буде з номінаціями на лютий. В нас заборгованість 30 мільйонів. Є також заборгованість споживачів. Тому я буде їхати і цікавиться, що буде, щоб нас не поставили в таку ситуацію, що не буде лімітів», – заявив Рущак.

  Також він додав, що раніше підприємство розробляло документи на збільшення тарифу, але їх не затвердили. Тож тепер воно знову хоче збільшити тарифи і розробляє документацію.

  «Сьогодні можливо зупинимо котельню на біопаливі на Тролейбусній. Ми вже заборгували понад мільйон за тріски», – додав Рущак.

 • Міський голова Руслан Марцінків попросив сьогодні ще не зупиняти її, мовляв, треба щось придумати. Як варіант запропонував створити дочірнє підприємство.

  Мер наголосив, що не розуміє чому у СТЕКу така заборгованість. Мовляв, тариф і так більший. Керівник зазначеної компанії Олег Вечеринський пояснив, що, наприклад, споживачі заборгували 17 мільйонів.

  «Місто винне вам мільйон. Якщо ми вам його дамо, то ви вирішите питання з лімітами?» – поцікавився мер. «Якщо 8 мільйонів не буде, то не вирішимо», – відповів йому Вечеринський.

  Зрештою Марцінків попросив, щоб він та начальниця фінансового управління зайшли до нього після наради.

  Читайте також: Заручники «СТЕКу»

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!