Це може статися з кожним: франківець звинуватив патрульних у свавіллі

  • 18 листопада на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук іванофранківець Станіслав Галюк повідомив про випадок, який з ним стався напередодні. Хлопець обурено запитує: хто вони, патрульні: слуги народу чи навпаки?

    Що з ним сталося – читайте нижче:

    “В місті Івано-Франківську по вулиці Хоткевича, близько 05:00 мене зупинили 2 екіпажі працівників поліції( номерні знаки: 3378 та 3381), заблокували транспортний засіб. Причиною зупинки виявилось те, що автомобіль такої ж марки та моделі як і мій (у мене авто на “Євробляхах”), заявлено у розшук у Львівській області. Жодних документів, які підтверджують те, що такий автомобіль дійсно у розшуку, працівники поліції на вимогу не пред’явили та агресивно наполягали пред’явити техпаспорт для звірення номера, вказаного в техпаспорті, з номером кузова автомобіля, тобто ще й відчинити двері салону та надати доступ до місця, де знаходиться номер кузова.
    Оскільки я поспішав, вирішив швиденько дати працівникам поліції можливість звірити номер та продовжити рух. Але на цьому “хранителі порядку” не зупинились, вони почали вимагати відчинити багажник, двері салону та бардачок для поверхневої перевірки, посилаючись на статтю 34 закону України про національну поліцію. Я відмовився це зробити без складання протоколу огляду та присутності 2х понятих, поліція запевняла, що їм для перевірки ніякого протоколу та понятих не потрібно. Зрозумівши, що наміру відчинити багажник і т.д. у мене немає, у них раптово виникли підозри, що я знаходжусь у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння (алкогольного ще можливо, тому що в авто було 4 пасажири в нетверезому стані і запах був відповідний, але про наркотики мене дуже сильно образило, звучали фрази типу “та він 100% під кайфом”, “подивись на його очі” і ” і “ми 8 з 10 машин ловим водіїв у стані сп’яніння”, говорили все з насмішкою і з впевненістю заявляли (не припускали), що я в нетверезому стані.
    Тягнулося це все СВАВІЛЛЯ (не побоюсь цього слова) більше 4 годин, на відео зафіксовано як поліцейський сказав що має повне право привести ЗБРОЮ У БОЙОВУ ГОТОВНІСТЬ у відповідь на любительську зйомку пасажира ТЗ (замість телефону йому мабуть пістолет побачився через нетоновані вікна машини).
    Наміру ухилятися від проходження тесту на сп’яніння я не мав, оскільки був абсолютно тверезий, в результаті тест на алкоголь в присутності понятих показав три нулі. Надати будь-які документи з підписами понятих, які б засвідчували факт проходження тесту на алкогольне сп’яніння і його результат, працівники поліції відмовились, натомість запропонували проїхати в наркологічний диспансер, для проходження тесту на наявність в організмі канабіоїдів та метаамфетаміну, оскільки відмова рівносильна визнанню стану наркотичного сп’яніння, я погодився проїхати з працівниками поліції для проходження тестів.
    Результат аналогічний як і з алкоголем: засмучені і позбавлені будь-якої надії очі франківського копа, а лікарі ще й вимагали, щоб я оплатив тести(50 грн за кожен), від чого я відмовився і запропонував їм стягти з мене дану суму грошей у судовому порядку!!
    Але і це ще не кінець, коли у поліцейського вичерпались усі претензії до мене, посипались погрози типу “ми твої номера запам’ятали, тепер кожний екіпаж буде тебе зупиняти, неважливо буде на те причина чи ні”.
    Я все розумію, хлопцям потрібно виконувати встановлену норму по кількості затриманих.

    Ну що скажете на такий хід подій? Чи має поліція право вигадувати причини зупинки які їм заманеться,тягати кожного, хто їм не сподобався по наркодиспансерах,забираючи дорогоцінний час, зухвало поводитися з громадянами України? Хто вони? Слуги народу чи навпаки? І взагалі, які зміни принесла поліція і чи кращі вони старих ППСників? Просто залишу це для роздумів!”

    https://www.youtube.com/watch?v=Pa6bPYcrQvA&feature=youtu.be

    Заважимо, що Станіслав Галюк – це той самий молодий чоловік, який кілька років тому постраждав від свавілля ДАІ. Коротко про справу можна прочитати тут: слідчий підказав потерпілому ім’я обвинуваченого ще до його впізнання. Після Революції Гідності Івано-Франківський міський суд закрив кримінальну справу проти Станіслава Галюка.

    «Галицький кореспондент» звернувся за коментарем у Патрульну поліцію Івано-Франківська. Коментар подаємо нижче:

    Причини для зупинки чітко визначені ст. 35 ЗУ “Про Національну поліцію”. Одна з них – якщо ТЗ перебуває у розшуку. Чинне законодавство передбачає, що на вимогу громадянина поліцейський зобов’язаний пред’явити лише службове посвідчення. Вимога щодо пред’явлення орієнтування законом не передбачена.

  • Стаття 34 Закону України “Про Національну поліцію передбачає, що поліцейський при здійсненні поверхневої перевірки має право вимагати відкрити кришку багажника та/або двері салону, а особа повинна самостійно показати поліцейському вміст особистих речей чи транспортного засобу.

    Чому виникли підозри, що водій може знаходитися у стані сп’яніння? На це було кілька причин. Ще під час руху, до зупинки автомобіля, його пасажири показували неприйстойні жести у бік патрульних. Водій, який вийшов з салону, був лише у майці, а його лице – червоним, що є ознаками сп’яніння. Нагадаємо, що подія була під ранок. Зважаючи на ці обставини, патрульні вирішили перевірити чи водій тверезий. Оскільки Drager не фіксує наркотичного сп’яніння, поїхали у медзаклад.

    Після проходження огляду на стан сп’яніння (результат був негативний) водій запитав, чому його возили в медзаклад. Йому вказали, що його поведінка була підозрілою, тому мусіли перевірити і пояснили, що якщо при подальших зустрічах з патрульними його поведінка і поведінка пасажирів (водій сам стверджує, що вони всі були нетверезі) буде такою ж, то це завжди викликатиме підозру.

    Під час спілкування з патрульним водій зухвало звертався до поліцейських “Мой гаспадін!” і неодноразово зауважував, що “ДАІшники вже зі мною мали купа проблем, то і ви будете мати”.

    Зауважимо, що якщо ви вважаєте, що патрульні порушують законодавство, треба звертатися або з письмовою скаргою на ім’я начальника Управління, або усною на 102. У патрульній поліції є відділ моніторингу, який приїздить на місце і одразу з’ясовує всі обставини справи. Однак водій не скористався своїм правом.

    Наразі ми вилучили відеозаписи з нагрудних камер патрульних, будемо переглядати відео та опитувати поліцейських, щоб встановити істину. Результати перевірки будуть пізніше, а водіям радимо співпрацювати з патрульними поліцейськими та не провокувати конфлікти на дорозі.

    Читайте також: У ДТП на Косівщині постраждало шестеро мешканців одного села

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!