Це схема, щоб усунути облради від прийняття рішень, – Олександр Сич про порядок надання дозволів на надра

 • Прикарпатські депутати проситимуть привести у відповідність до ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні” постанову Кабміну “Про затвердження порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами”.

  Згідно постанов КМУ № 594 від 30.05.2011 року «Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами» та КМУ № 615 від 30.05.2011 року «Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами» регламентується процедура отримання спеціальних дозволів на використання надр суб’єктами господарської діяльності на території України.

  Цими постановами надаються не тільки відповідні права Держгеонадрам (наприклад – організація аукціонів) але і прописані відповідні процедури і терміни згідно яких проводиться отримання дозволів на користування надрами.

  Таким чином, розглянути на сесії звернення від Держгеонадр обласні ради мають протягом 45 днів з часу їх отримання, інакше вони приймаються за мовчазною згодою. Якщо депутати не мають змоги збиратися часто, то обласні ради через встановлений Держгеонадрами термін пропускають деякі питання.

  “Держгеонадра ставлять нас в дуже негарну ситуацію, коли встановлюють термін, протягом якого ми повинні розглянути їхні звернення. Враховуючи те, що вони надходять, сесія мала б скликатися раз на 1-2 тижні, а це неможливо, адже депутати працюють на громадських засадах. А інакше через 45 днів рішення приймаються за так званою “мовчазною згодою”. Відчуття, наче тут якийсь “шпіон” сидить – лише завершується сесія, наступного дня одразу ж приходять звернення від Держгеонадр. Насправді, це дуже хитромудра схема, щоб усунути обласні ради від прийняття рішень “, – пояснює Олександр Сич.

 • Відтак депутати вирішили звернутися до влади України з проханням привести постанову в відповідність із законом та збільшити термін розгляду до 90 днів.

  Нагадаємо, Міністр уряду Януковича без аукціону та погодження облради отримав газове родовище на Прикарпатті

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!