Центр громадянських свобод вимагає негайного звільнення Руслана Коцаби

Центр громадянських свобод звернувся до влади України із вимогою негайно звільнити івано-франківського блогера Руслана Коцабу, який більше року перебуває під вартою за підозрою у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України, повідомляє Детектор медіа.

Центр стверджує, що попри неоднозначність і провокативність змісту викладених Русланом Коцабою у січні 2015 року в мережі YouТube відеозвернень із критикою мобілізації, «його дії не складають складу злочинів, у яких його офіційно обвинувачує Служба безпеки України».

Коцаба

«Сторона обвинувачення не представила до сьогодні жодного вагомого доказу по цій справі. Відповідно до матеріалів слідства, у ній відсутні потерпілі. Також немає жодної особи, яка б через ці відеозвернення насправді відмовилася б від мобілізації», – заявляє Центр.

З огляду на це Центр критикує винесення івано-франківським міським судом рішення про запобіжний захід Руслану Коцабі у вигляді взяття під варту.

«Уповноважена з прав людини Валерія Лутковська заявила, що таке обмеження свободи є недопустимим у демократичному суспільстві. Незалежна медіапрофспілка відзначила дану справу як прецедент, за яким кожного журналіста може бути обвинувачено у державній зраді тільки за висловлювання, які суперечать офіційній позиції влади», – йдеться у заяві.

Центр нагадує, що Amnesty international визнала Руслана Коцабу в’язнем сумління, і це перший випадок за останні п’ять років в Україні.

Нагадаємо, що Коцаба заявив, що прокуратура як говорила глупства, так і говорить, а рішення буде тоді, коли прийде команда.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!