Центр – у Галичі: Марцінків обурився проєктом поділу Івано-Франківщини на райони

 • Міський голова Івано-Франківщини Руслан Марцінків висловив своє обурення щодо поділу області на чотири райони.

  Такий поділ може статися вже незабаром, після завершення реформи децентралізації та укрупнення існуючих районів. На проєкті, оприлюдненому мером, є лише чотири райони – Галицький, Калуський, Коломийський і Надвірнянський. Івано-Франківськ при цьому входитиме в Галицький район, центром якого стане Галич.

  “Не маю нічого проти Галича, але це показує ставлення експертів і міністерства до Франківська. І не питання в податках, які будуть йти не в Франківськ, а питання надання якісних послуг: тепер суд буде в Галичі, пенсійний в Галичі, соцстрах і всі державні служби, податкова інспекція”, – пише Руслан Марцінків.

  Він натякає, що це зроблено через упереджене ставлення до міста у Києві.

  “Як треба не любити Франківськ, щоб робити таке! Будем збирати позачергову сесію міської ради у вівторок і висловлювати рішучу позицію, а якщо треба, будем діяти в межах закону. Захистимо Франківськ!”, – додає мер міста.

  Втім, директор Івано-Франківського регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою” Руслан Панасюк запевнив Марцінківа, що це далеко не остаточний варіант поділу.

 • “Це просте моделювання майбутніх районів. Проведене командою Центру політико-правових реформ, це неурядова організація. По Івано-Франківській області модель 4 районів не враховує напрацьованих матеріалів в області. Тому нема зради. У нас точно буде час і місце для обговорення майбутніх районів Прикарпаття”, – каже Панасюк.

  І дійсно, зображення, наведене в публікації міського голови Івано-Франківська, є лише проєктною пропозицією львівських активістів із організації “Центр політико-правових реформ”. Вони розробили такі проєкти для всіх областей України, і наразі це лише проєкти.

  “Це напрацювання Центру політико-правових реформ, які не отримували офіційної підтримки ні від Мінрегіону, ні від парламентського комітету. Наступного тижня плануємо розпочати дискусію на цю тему. Станом на сьогодні є багато пропозицій від ОДА, від асоціацій, від проектів МТД, окремих експертів, але всі вони будуть розглядатися як варіанти”, – написав у коментарях В’ячеслав Негода, заступник міністра розвитку громад та територій.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!