“Централізоване опалення – як стара машина”: Марцінків закликає франківців переходити на невеликі котельні

  • Крім того, профільні керівники відзвітувались щодо готовності міста до зими.

    Під час брифінгу міський голова Івано-Франківська звернувся до місцевих мешканців. Він закликав з часом переходити на невеликі котельні або ж індивідуальне опалення, передає “Галицький кореспондент“.

    “Ми газ маємо, тобто всі умови є дотримані для того, щоби опалювати. Але, на жаль, централізоване опалення – це як стара машина, яка заводиться взимку, і її треба постійно ремонтувати. Тому закликаю всіх франківців працювати над переходом на невеликі котельні. Це та передумова, яка дозволить кожному вирішувати, коли опалювальний сезон починати в домівках і закладах освіти”, – додав Марцінків.

    Він зазначив, що у 2023 році від центрального опалення від’єднали 31 житловий будинок, а 1160 мешканців отримали з бюджету громади по 50 тисяч гривень на індивідуальне опалення.

    Актуальна ситуація з опаленням

    Івано-Франківськ буде з теплом, навіть у час ймовірних блекаутів. Про це розповів заступник міського голови Руслан Гайда.

    У випадку, якщо зникне електроенергія, працюватимуть стаціонарні генератори, які зможуть підживити котельні. Станом на зараз в місті запущені та працюють 37 котелень, з них 36 комунальних та 1 приватна.

    “Усі котельні опалюють 573 житлові будинки, 375 об’єктів бюджетної сфери. З них дошкільні заклади – 41, ліцеї та школи – 37, спортивні школи та реабілітаційні центри – 10, лікувальні заклади – 42, 195 об’єктів – інші юридичні особи, підключені до котелень Івано-Франківська. За ці дні ми бачимо, наскільки температура йшла догори, тепло було і +25, і +22 градуси, то автоматично ці котельні не працювали. У ніч на 23 жовтня, щоби подати теплоносії в школи та садочки, ми включили всі котельні і зранку прогріли школи та садочки”, – уточнив він.

    Також профільний заступник додав, що в місті є 22 багатоповерхівки, в яких зафіксували пориви внутрішньобудинкових систем. Там працюють аварійні бригади.

  • Загалом від старту опалювального сезону (18 жовтня) комунальники зареєстрували 255 звернень щодо теплопостачання.

    Розчистка доріг

    Для розчистки доріг у громаді цього осінньо-зимового періоду задіють 20 одиниць очисної та посипальної техніки, 8 одиниць тротуарно-прибиральних тракторів, 4 одиниці механізмів для видалення снігових напливів і льоду. А також багатофункціональний трактор та екскаватор-навантажувач.

    “Розроблені маршрути прибирання як доріг, так і тротуарів міста, вони є оптимальними. 30 листопада укомплектується штат водіїв і трактористів для цілодобової роботи підприємства у три зміни без вихідних. Для ручного прибирання території підприємство має 100 робітників з благоустрою”, – повідомив директор КП “Муніципальна дорожня компанія” Віталій Бурко.

    Читайте також: Руслан Марцінків: «Людям потрібно говорити правду, а не солодку брехню»

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!