Церква чи «Івано-Франківськцемент»: де побудують ямницький будинок культури?

  • Минулої неділі у Ямниці відбувся схід села. Тут говорили про бюджет, обіцяли вирішити питання з освітленням, переходом через колію тощо.

    Проте найважливішим питанням, яке обговорювали у Ямниці, було будівництво адміністративно-культурного центру. «Галицький кореспондент» уже повідомляв, що у Ямниці є дві ділянки, і слід вибрати одну із них для цього будівництва. Нагадаємо, 28 лютого після сесії Ямницької ОТГ архітектурне бюро SULYK Architects представило напрацювання щодо будівництва соціально-адміністративного центру.

    На минулому тижня, 25 березня, це питання обговорили на сході села. За словами архітектора Романа Сулика, перед ним поставили завдання проаналізувати дві ділянки. Перша знаходиться у центрі села, одразу навпроти церкви, поруч із школою. Друга ділянка є більшою, вона межує із «Івано-Франківськцементом».

    «Проаналізувавши село і те, що тут зроблено ми дійшли до висновку: перше, що кидається у вічі це, те що через ваше село проходить велика, насичена магістраль, – розпочав архітектор. – Тим більше, що зараз уклали асфальт і зробили чотири “полоси” через село. Це створює небезпеку, і розрізає село на дві частини. Садиби йдуть вздовж дороги, бо так традиційно складалися починаючи 14-15 століття, всі села будувалися вздовж шляхів…»

    Другою проблемою, яку побачив Роман Сулик, є невідповідність пішохідних зон. Мовляв, у селі дуже малі тротуари. Нема де проїхати візком чи на велосипеді. Натомість є транзитний шлях.

    Третя проблема – це освітлення села. Архітектор вважає, що слід його освітити повністю.

    Врешті Сулик перейшов до ділянок. Розпочав із меншої. Відтак, він запевнив: якщо забрати всі умовні обмеження, які треба для дороги, паркінгу, то реальна площа будинку культури «втискається» у 1500 квадратних метрів. За його словами, це замало.

    Натомість друга ділянка – та, що біля «Івано-Франківськцементу», є значно більшою. На ній можна збудувати будинок культури, адміністрацію, і навіть басейн для молоді…

    А ще Сулик звернув увагу на те, що у Ямниці відсутнє відчуття площі. Мовляв, коли ви проїжджаєте через маленьке містечко, то вам не треба казати де центр села, ви самі це бачите. Бо є площа, різдвяна ялинка тощо. А от у Ямниці цього нема, бо кожен живе своїм життям.

    Ідея з будівництвом біля «Івано-Франківськцементу» не всім сподобалася. В залі почався шум. Тож архітектор перейшов у наступ, розповідаючи про те, що кожне будівництво має певні вимоги. Відтак місце навпроти церкви є, на його думку, “затиснуте”.

    А коли ямничани поцікавилися, які великі комплекси Сулик уже спроектував і, яку саме проектну організацію він представляє, то у людей ще більше виникло сумнівів. «Я представляю SULYK Architects, але для чого вам знати структуру моєї організації?», – запитанням на запитання відповів Роман Сулик. Проектували вони меморіальний комплекс у Тишківцях, «щоб центральна частина села виглядала охайно»…

    Врешті архітектор не витримав і відрізав: «Клуб ми проектуємо напевне для молоді та дітей, а я не бачу, щоб тут було багато молоді та дітей. Але ж не ви, пенсіонери, вирішуєте долю клубу».

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!