Цікаве про Україну: одна з найдемократичніших Конституцій у світі

  • Україна має доволі непросту й цікаву історію. Її унікальні звичаї, здобутки творчих людей і неповторна культура заслуговують чималої уваги.

    Саме тому “Галицький кореспондент” продовжує ділитися цікавими та маловідомими фактами про нашу країну.

    А ви знали, що Конституція України – одна з найдемократичніших у світі?

    Тоді у 1996 році навіть голосування за вже готовий Закон, над яким плідно працювали майже 6 років, теж не далося просто. На створення основного Закону пішли роки. Опрацювалося 15 варіантів проєкту Конституції і було внесено понад 6 тисяч правок. Шукати компромісу депутатам довелося ледь не до кожної статті. І навіть остаточний варіант, за який вже мали голосувати, депутати виправляли в останній момент.

    Цей процес забирає ще цілу добу — найгостріші дискусії щодо розподілу повноважень, гілок влади, статусу української мови та Криму, а ще національної символіки. Зрештою, півострів отримує автономію, тризуб стає малим національним гербом, а твір Павла Чубинського “Ще не вмерла України” стає гімном, який о 9:18 ранку 28 червня 1996 і затверджують.

    Перші примірники свіжо надрукованого закону одразу підписує тодішній президент Леонід Кучма та спікер Верховної Ради Олександр Мороз. Один із них одразу виставляють на показ просто у залі і це стає традицією — головний закон країни відтоді щорічно урочисто заносять до парламенту.

    Конституцію України змінювали вісім разів у найдраматичніші для країни періоди — у розпал Помаранчевої революції в 2004, у 2010 за Януковича, що бажав собі більше повноважень, а ще після його втечі, щоб повернутися до первинних норм Закону. Востаннє зміни були в 2019 — тоді скасували інститут депутатської недоторканності.

    Нагадаємо, що автором першої у світі Конституції став українець Пилип Орлик.

    До теми: Яка найбільша прісноводна риба в Україні

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!