Цікавить стан води та санітарія після негоди: на Прикарпаття приїхали представники ООН

Сьогодні, 8 липня, в Ланчинській громаді перебувала група представників ООН з метою вивчення ситуації у постраждалих від повені.

Ми зацікавлені ознайомитися з ситуацією, зі станом здоров’я мешканців громади, які постраждали від повені. Особливо нас цікавить стан води, гігієна і санітарія. Після цього відрядження ми оперативно підготуємо оцінку ситуації і подивимося, чи потребує ваша громада нагальної короткотермінової допомоги, чи довготермінової, і якої саме”, – сказав постійний координатор системи ООН в Україні, інформують Надвірнянські рятувальники.

Представники ООН побували у сім’ях, оселі яких повність зруйновано внаслідок повені.

Нас цікавить, як стихія вплинула на можливості людей заробляти, на приватний бізнес, а також, чи є в регіоні хімічна, екологічна загроза, чи проводяться такі обстеження і які запобіжні заходи вживаються», – зазначив представник ООН.

Селищний голова Володимир Попович поінформував представників ООН про ситуацію, яка склалася в Ланчинській громаді внаслідок небувалої повені.

Протягом 23 червня стихія завдала великих збитків, через сильні зливи піднявся рівень води у річці Прут та потічках Урюк та Кобилиця. Сильний схиловий стік зносив все на своєму шляху: будівлі, паркани, дерева, машини. Шкоди завдано по всіх населених пунктах та найбільше постраждали мешканці Заріки в селищі Ланчин. Пошкоджені дороги, підтоплені та пошкоджені берегоукріплення та пішохідні мости.

Зокрема, Володимир Попович повідомив, що наразв у постраждалих повністю відновили газопостачання та електропостачання.

Ознайомившись із наслідками стихійного лиха і перебігом їх подолання, експерти ООН підготують висновки як на урядовому, так і на місцевому рівнях з метою запобігти подібним природним катаклізмам у майбутньому.

Нагадаємо: Негода зруйнувала 110 кілометрів доріг на Прикарпатті

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!