Ціна газу на українському ринку впала до 10-річного мінімуму

 • Ціна газу на українському ринку впала до позначки 186 доларів за 1 тис кубометрів починаючи з 3-го кварталу 2019-го року, що є мінімумом для останніх 10-ти років.

  Про це повідомляє енергетичний провайдер ETG.UA.

  На думку компанії на поточну ціну газу, як на українському, так і на світових ринках, вплинуло кілька факторів.

  По-перше, аномально тепла зима в нашій країні та у всій Європі.

  Друга причина – політична. Через очікування розв’язання питання транзиту російського газу через Україну, європейські учасники ринку заповнили всі доступні сховища. Після підписання нового договору пропозиція перевищила попит. Як підсумок – стрімке падіння ціни до рекордних показників.

  Також вплинула китайська промисловість, яка є основним світовим споживачем газу, через коронавірус значно скоротила виробництво, в деяких галузях на 40%.

  Відповідно скоротилося споживання, і ціна на світовому ринку просіла ще нижче.

  На початку 2020 року було невелике зростання, але вже зараз зрозуміло, що продовження теплої зими та китайський коронавірус знизять цінову планку ще нижче. “Спираючись на цю інформацію, ми можемо прогнозувати ціну у 2020 році на рівні 120-150 дол”,– СЕО ETG.UA Володимир Шведкий. 

  У компанії запевняють, що через нові російські проєкти: “Північний” та “Південний” потік, а також постачання зрідженого газу з США та Росії, створюється надлишкова пропозицію на ринку, тому істотного корегування ціни в бік підвищення очікувати не варто.

  Читайте також: У лютому платіжки будуть найнижчими за всю зиму, – Гончарук

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!