Ціни на нерухомість у першому кварталі 2018 року

 • Протягом останнього часу ціни на житло стабілізувались. У 2017 році вартість метра квадратного на первинному ринку зросла на 0,5%. Як показали дослідження Аналітичного центру будівельної компанії “Благо”, 2018-й буде роком стабільності, але з плавним зростанням цін.

  Первинна нерухомість

  Починаючи з січня, зростання вартості житла супроводжується незначною динамікою. Навесні можливе підвищення на 5-7%, проте вже з другої половини 2018 року можна говорити про 10-12%. Очікується, що ціни можуть повернутися до рівня, який спостерігався в докризовий період. Цей прогноз пояснюється декількома факторами:

  • ринком нерухомості України все більше цікавляться іноземні інвестори;
  • інвестування в нерухоме майно здійснюють громадяни, які забирають з банків депозити;
  • собівартість будівництва зросла на 10%. А найближчим часом очікується зростання цієї цифри у зв’язку з подорожчанням енергоносіїв.

  Експерти повідомляють, що в 2018 році підвищений попит існує на житло класу “економ” і на смарт-квартири. Вони є найвигіднішим варіантом, якщо брати до уваги подальше утримання нерухомості та оплату комунальних послуг. Крім того, вартість таких квартир варіюється в межах 15-24 тис. доларів, залежно від регіону.

  Як зазначають експерти, найбільшу кількість угод з купівлі первинної нерухомості укладають молоді люди віком від 25 до 38 років. Їм важлива не тільки гарна квартира, але і комфортне планування, інфраструктура комплексу, сусіди, наявність закритого двору, підземного чи окремого паркінгу.  6 з 10 клієнтів, які купують квартири, – це працівники IT-сфери.

  На первинну нерухомість зараз припадає 3/4 усіх покупок житла.

  На початку 2018 року в Івано-Франківську спостерігався стабільно активний попит на квартири у житлових комплексах “Комфорт Парк” та “Містечко Соборне” у мікрорайоні Пасічна, у житловому масиві “Паркова Алея” та на смарт-квартири у сучасному “Районі Манхеттен”.

  Вторинний ринок

  Кардинальних змін на ринку вторинного житла, порівняно з минулим роком, експерти не прогнозують. Протягом 2017 року значно подешевшав старий житловий фонд – хрущовки, панельні дев’ятиповерхівки – приблизно на 10%, і, швидше за все, ця тенденція збережеться. Їх чекає падіння в ціні ще на 5-10%.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!