Цифровізація КП “Електроавтотранс”: які новинки планують запровадити у комунальному транспорті

  • Ще 10 років тому ніхто й гадки не мав, що у нашому громадському транспорті буде уся та електроніка, з якою сьогодні працює 37-річний Микола Агеєв, інженер комп’ютерних систем КП «Електроавтотранс», повідомляє “Галицький кореспондент” з посиланням на КП “Електроавтотранс“.

    Загалом у відділі працює всього лише три людини. В їх обов’язки входить: обслуговування інформаційного табло, камер відеоспостереження, відеореєстраторів, валідаторів, gps, озвучення зупинок тощо. Працює Микола тут пів року і продовжує щодня вчитися. Електроніка є навкруг.

    «Принципи, основи і побудова одна і та сама, але всього знати неможливо, тому продовжую вчитися щодня. Це галузь, яка не стоїть на місці, а розвивається, тому вчуся, щоб за нею встигати», – каже інженер.

    Каже, техніка нова, тому працює досить справно. Втім через неідеальні дороги, а електроніка не любить, коли все трясеться, трапляються поломки. А робота є й тоді, коли відбувається зміна маршрутів, адже працівники вносять зміни у систему.

    Не так багато міст в Україні пройшли цифровізацію транспорту. Відтак такі інженери як Микола знаються між собою по всій Україні. В одних наші хлопці переймають досвід, а іншим навпаки – допомагають із введенням нових систем в роботу.

    «Наприклад, будемо запускати нові тролейбуси, на них треба запустити нові системи. Щоб працювали нормально, в нашу роботу входить вивчення ринку, зв’язок із постачальниками, а це вузька спеціалізація, таких постачальників в Україні багато й нема», – розповідає він.

    З новинок, які місяць тому ввели у комунальних автобусах, Микола Агеєв називає автоматичне озвучення зупинок.

    Так, голосом озвучується, яка зараз зупинка і яка буде наступна. Згодом те саме чекає на тролейбуси.

    «Ця система вже місяць працює, проте удосконалюється. Вона добра тим, що водій не відволікається на те, щоб натискати на кнопку. Він вибирає маршрут і їде, а gps по супутнику визначає, де зараз автобус», – ділиться інженер.

    А ще, каже, у планах є, щоб на екрані відображався маршрут і орієнтовне прибуття транспорту на місце. Коли це втілять у життя, Микола сказати не може. Воно не те, щоб дорого, акцентує, – складно знайти підрядника, який зможе забезпечити обладнання та його роботу.

    Також ми повідомляли, що у Франківську готують відкриття нової тролейбусної лінії

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!