Туристичний магніт Опілля – Галицький національний природний парк – відзначає своє 20-ліття

  • Пів мільйона врятованих особин тварин і птахів, тисячі відвідувачів, цікаві місця відпочинку та фахові працівники. 9 серпня Галицький національний природний парк відзначає своє 20-ліття.

    З нагоди ювілею на базі парку відбулася міжнародна науково-практична конференція «Збереження, відтворення та раціональне використання природних ресурсів об’єктів ПЗФ». Участь у ній взяли науковці та фахівці природно-заповідної справи, повідомляє Галицький кореспондент.

    Але згадаємо, як все починалося.

    9 серпня 1936 року в Підлютому під час конференції, яку організувала комісія «Охорони природи» Наукового товариства ім. Т.Шевченка спільно з туристично-краєзнавчим товариством «Плай», вперше заговорили про створення природного резервату «Касова гора».

    У 1975 році резерват отримав статус державної комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення і став першим заповідним урочищем у цьому регіоні. Згодом під охорону потрапило більше 40 природних комплексів. 15 липня 1996 року всі вони ввійшли до складу Галицького регіонального ландшафтного парку, площею 8306 га.

    9 серпня 2004 року Указом Президента України був створений Галицький національний природний парк, метою якого є збереження, відтворення та раціональне використання природних комплексів та об’єктів Передкарпаття й Опілля, що наділені особливими природоохоронними, науковими, історико-культурними, оздоровчими, освітніми та естетичними цінностями.

    Сьогодні Галицький НПП займає площу 14684 га. Над вивченням, дослідженням, відновленням, екорозвитком та організацією пізнавальної рекреації працюють кращі спеціалісти.

    У 2007 році у Галицькому національному природному парку створено Центр реабілітації диких тварин, де фахівці допомагають диким тваринам повернутися до звичного життя. Загалом, за час існування Центру реабілітовано пів мільйона особин тварин і птахів. Нині тут мешкає майже 200 особин.

    Проте Галицький національний природний парк – це не тільки Центр реабілітації диких тварин, хоча він користується неабиякою популярністю у мешканців і гостей Франківщини, це ще й еколого-освітній туристичний комплекс, що включає дендропарк, екзотаріум та рекреаційні пункти.

    Місця відпочинку Галицького НПП оснащені сучасними дитячими майданчиками, місцями для вогнищ, комфортними альтанками, паркувальними майданчиками. За словами директора парку Олега Гайдука, за останні 15 років Галицький НПП надав туристичних послуг для 100 тисяч осіб.

    Попри наукову роботу, фахівці парку тісно співпрацюють з навчальними закладами Галицької громади. Діти із задоволенням беруть участь у створенні молодих лісів, відвідують уроки екограмоти, майстер-класи, які організовують науковці Галицького НПП, долучаються до вікторин, конкурсів, квестів та змагань.

    Протягом десятиліть, завдяки щоденній клопіткій праці, фахівцям Галицького НПП вдалося створити потужний туристичний магніт опільського краю.

    До теми: Поближче до лісу: лісівники Франківщини організували для дітей «Свято лісу»

     

     

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!