“Тут – люди, яким немає куди повертатися”: як живе будинок милосердя на Прикарпатті, що прихищає переселенців

 • У будинку милосердя Миколая Чернецького на Коломийщині отримали прихисток 15 вимушених переселенців.

  Це — пенсіонери та люди з інвалідністю. Крім того, у будинку мешкають ще 19 жителів різних громад Коломийського району, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

  За словами директорки закладу Марти Конечної, у будинку милосердя живуть люди, яким уже немає куди повертатися. Тут для них працюють медсестри, санітарки та сімейний лікар.

  “Внизу ми зробили ремонти. Там є покращені кімнати із санвузлами та душем. Люди можуть поселятися навіть сім’ями. Зараз людей більшає — останнім часом надходить дуже багато запитів”, — розповідає Марта Конечна.

  Іван Марченко жив у Великій Олександрівці — районному центрі на Херсонщині. 24 лютого, пригадує чоловік, на вулицях вже були танки та БТРи. Але Іван із дружиною залишалися вдома, доки у їхньому городі не розірвався снаряд. На той момент окупанти вже заборонили виїжджати з Херсонщини.

  “Ми вирішили тікати лісом, понад річкою. Там все було заміновано — ми 4 км йшли пішки мінним полем. Потім нас один дідусь переправив човном на інший бік. А наступного дня друг мене перевіз у Кривій Ріг”, — пригадує Іван Марченко.

  Разом з Іваном у кімнаті живе його 80-річний земляк Олексій Сліпенчук. Село чоловіка Костромка окуповане з першого дня повномасштабного вторгнення, але війна застала Олексія у Миколаївській області.

  Фінансується будинок милосердя Миколая Чернецького за гранти, які отримує “Карітас-Коломия”. Грошима допомагають також територіальні громади, які оплачують перебування у закладі своїх жителів.

  Читайте також: 13-річний саксофоніст з Генічеська переїхав на Прикарпаття. Задумав поїхати у тур містами України. Гратиме на вулицях чи у приміщеннях і збиратиме гроші для української армії.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!