Творчий вечір зі спецгостем: як франківський простір “Ваґабундо” святкує річницю (фото)

Сьогодні, 15 лютого, в Івано-Франківську мистецький простір підземний перехід “Ваґабундо” святкує свою першу річницю. 

За цей час у просторі провели приблизно 150 подій. За словами кураторки Наталії Темех, сюди приїжджають люди, які роблять вагомий внесок в українську культуру. Серед подій – покази фільмів, які не транслюють у кінотеатрах, а саме: “Людина з табуретом”, “Моя бабуся з Марса” та “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго”. 

До слова, кінокритики назвали фільм “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго” найкращим.

“Тут буває дуже багато художників та митців зі своїми творіннями.  Також проводимо різні благодійні заходи. Здаємо простір в оренду, аби й інші могли тут показати те над чим довго працювали”, – каже кураторка. 

Франківський поет Юрій Андрухович додає, що підземний перехід “Ваґабундо” хоч і молодий, але має багато амбіцій.

“Ми сповідуємо принцип незалежності. Будемо намагатися запрошувати якомога більше зіркових гостей. Але й не забуватимемо про тих, хто зовсім новий на мистецькій ниві. Робитимемо усе, що від нас залежить, аби тут було тут цікаво”, – говорить Андрухович. 

Спеціальний гість заходу – Олександр Ірванець. Він – український поет, прозаїк, драматург та перекладач. Тут він провів свій творчий вечір та презентував новий роман “Харків 1938”.

“Це мій третій роман. Це альтернативна історія. Я його писав 2 роки, але ідею виношував років 15. До Харкова у мене свій сентимент – у мене мама з Харківщини”, – розповідає поет.

Митець розповідає, що йому було цікаво, якою ж була б українська держава, якби не увійшла у склад СРСР. Саме про таку він і написав – Українську Робітничо-Селянську Республіку (УРСР) зі столицею у місті Харків. 

“Це українська держава робітників і селян, але водночас націонал-соціалістична. Головний герой Юрій Коцюба. Він полковник СБУ. Роман починається віршем, оскільки я ще й поет”, – каже Ірванець. 

Нагадаємо, в Івано-Франківську презентували фільм за романом Софії Андрухович.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!