У Брошнів-Осадській ОТГ відкриють “Музей депортацій українців”

 • Вчора, 31 грудня, напередодні Нового року, відбулася робоча нарада зі створення “Музею депортації українців”: визначились із дизайном закладу, його змістовним та тематичним відтворенням у інтер’єрі та екстер’єрі.

  Про це йдеться в соціальній мережі на сторінці Брошнів-Осадської об’єднаної територіальної громади.

  Голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів вкотре організував зустріч із членами оргкомітету зі створення музею, щоб розробити функціональне розпланування приміщення музейної установи, окреслити план дій на 2020 рік.

  Варто нагадати, що це одна з перших будівель на території Брошнів-Осади, ці стіни – мовчазні свідки історії самого селища. Саме тому у 2019 році Брошнів-Осадська ОТГ придбала будівлю у комунальну власність громади, щоб розмістити тут музей депортацій.

  Власні пропозиції, бачення та ідеї пропонували депутат обласної ради, професор, координатор ГО «Поступовий гурт франківців» Сергій Адамович, начальник відділу культури Рожнятівської райдержадміністрації Володимир Борович, науковий консультант з музейних питань Богдан Яневич, директор «Музею депортації українців» Ярослав Павляк, молодий архітектор Назарій Якимів, працівники Брошнів-Осадської селищної ради ОТГ, громадські активісти, проєктанти.

  Учасники наради безпосередньо побували у приміщенні будівлі, оглянули усі кімнати, від підвалу до горища.

  До слова, на тридцять третій сесії обласної ради депутати оголосили 2020 – роком пам’яті депортацій українців у ХХ ст. А минулого тижня обранці громади Брошнів-Осадської ОТГ своїм одностайним рішенням створили КП «Музей депортацій Українців» та призначили його керівником вчителя історії ліцею Ярослава Павляка.

  Голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів каже, що створивши музей депортацій, ми вшановуємо пам’ять понад 700 тисяч українців, які були депортовані радянським тоталітарним режимом.

  Сергій Адамович з приємністю відзначив, що саме завдяки добрій ініціативі керівництва ОТГ, громадськості, залученню хороших фахівців у Брошнів-Осаді буде створено унікальний не тільки на Прикарпатті, але й в Україні музей депортацій.

  У рік вшанування пам’яті депортованих українців у ХХ ст. якраз музей стане однією із перлин цього процесу. І уже на кінець року зможемо запросити сюди гостей, залучити максимум експонатів, організувати добрий науково-освітній простір, для того, щоб історія працювала, і це місце пам’яті стало просвітницьким центром для української молоді, – зазначив Сергій Адамович.

  Директор новоствореного «Музею депортації українців» Ярослав Павляк, запевнив, що певні матеріали уже зібрані та є записи очевидців.

  До теми: Лікарня у Брошнів-Осаді отримала нове обладнання

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!