У Бурштині люди стурбовані якістю повітря

  •  
    Кілька останніх днів у мережі не вщухає обговорення можливих причин виникнення пилу на вулицях Бурштина. Про забруднення і погіршення якості повітря говорять і в багатьох інших регіонах України. Точної причини виникнення такої ситуації ніхто не називає, водночас її пов’язують із різними факторами, зокрема, це можуть бути шкідливі речовини від спалювання трави та листя, осінні тумани чи пил.
     
    Особливий резонанс і неспокій забруднення атмосфери викликає у місцях розміщення великих промислових об’єктів. Зокрема у Бурштині жителі нарікають на чорний пил, який забруднює їхній одяг, вікна, опадає на рослини. Це явище пов’язують, здебільшого, із діяльністю Бурштинської теплової електростанції, мовляв, на ТЕС виключають електрофільтри і усі шкідливі сполуки потрапляють в атмосферу. 
     
    На Бурштинській ТЕС повідомляють, фільтри не вимикають, це суперечить нормам закону, а також може спричинити серйозні поломки обладнання. В. о. директора ДТЕК Бурштинська ТЕС Олег Івахів запевняє, що на усіх 12 енергоблоках електрофільтри працюють безперервно. Крім того, тут ретельно слідкують, щоб викиди не перевищували нормативних значень, періодично проводять заміри викидів забруднюючих речовин на кожному енергоблоці та працюють над зниженням цих показників.
     
    Наприклад, у 2019 році на двох енергоблоках задля підвищення ефективності та зменшення викидів проведено ремонт двох електрофільтрів. За останні вісім років тут відремонтовано п’ять електрофільтрів, збудувано три нових. Замінили основний робочий елемент електрофільтрів, який вловлює вугільний пил – електроди. Усе це дало змогу знизити викиди шкідливих речовин в атмосферу в середньому у 30 разів, на будівництво нових та ремонт існуючих електрофільтрів ДТЕК спрямував 236 млн. грн. 
     
    Заспокоює й те, що на інтернет-ресурсі Windy.com в режимі реального часу кожен охочий може виміряти показники пилу, чадного газу чи інших речовин, які впливають на повітря і можуть його забруднювати. Наразі показник кількості пилу в атмосфері над Бурштином складає 5 міліграмів на метр кубічний, він навіть нижчий за норму.
     
    Водночас екологи ситуацію із забрудненням повітря пов’язують з іншими факторами. Наприклад, експерт Національного екологічного центру України Олег Бондаренко причиною називає густий туман, який огорнув Україну в останні дні.
     
    “Туман – це точка концентрації, навколо якої збирається пил, датчик може фіксувати і реагувати на туман, сприймаючи його як пил. У такі осінні дні, коли вранці туман, може бути підвищення концентрації аерозолю. Але робити висновок, що трапилося щось  неймовірне чи небезпечне для життя людей, я б не став “, – говорить експерт.
     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!