У Бурштині мешканці багатоквартирних будинків можуть замінити вікна та двері на умовах співфінансування

 • 26 січня Бурштинська міська рада затвердила програму співфінансування заходів із заміни вікон та дверей у багатоквартирних будинках на 2018 рік.

  На сесії міської ради програму затвердили без пояснень. Мовляв, на погоджувальній раді перед сесією вже все обговорили.

  У програмі йдеться про те, що постійне зростання зовнішньої залежності від енергоресурсів та збільшення їхньої вартості змушує як державу, так і громаду шукати шляхи збереження енергії. Сьогодні, левова частка втрати тепла відбувається саме через старі вікна, не утеплені стіни, щілини в міжпанельних швах, під’їзди, що не закриваються, холодні горища, підвали будинків і т.д. Багатоквартирні будинки в Бурштині, так само як і в більшості містах України, споруджувались без врахування технологій збереження енергії.

  Тож одним із енергоефективних заходів у багатоквартирному будинку, який не потребує значних коштів, є заміна вікон та дверей. Заміна вікон та/або дверей здійснюється виключно на умовах співфінансування коштів міського бюджету та коштів співвласників будинку (власників квартир та нежитлових приміщень).  Обов’язкова умова – спершу за заміну вікон та/або дверей оплачують (авансом) співвласники будинку.

  Фінансування робіт із заміни вікон та/або дверей в будинку (під’їзді) здійснюється наступним чином:

  – кошти співвласників чи інших джерела, що не суперечать нормам чинного законодавства – 50% від вартості вікон та/або дверей і робіт щодо їх заміни;

  – кошти міського бюджету – 50% від вартості вікон та/або дверей і робіт щодо їх заміни.

  Для виконання заходів програми необхідне орієнтовне фінансування у сумі 50 000 грн.

  Вимоги до віконних блоків:

  – склопакет має бути двокамерним та з енергозберігаючим склом;

 • – чотирьохкамерний віконний профіль.

  Дверний блок має бути обладнаний дверним доводжувачем.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!