У Бурштині священик просить землю для побудови православної церкви біля каплички

 • 23 лютого відбулася сесія Бурштинської міської ради.

  На сесію прийшов отець Михайло Шимелько, який просив депутатів виділити 5 сотих для побудови православної церкви Покрови Богородиці Діви. Священик розповів, що добивається цього вже рік.

  «Спершу мені говорили, що немає землі, а потім, що якщо з’явиться, то повідомлять. Мені запропонували ділянку внизу по вул. Проектна, але мені не підійшло, бо там мокляк», – продовжив отець Михайло.

  Тож він запропонував, аби для православної церкви виділили 5 сотих по вул. Лісній. Мовляв, розуміє, що там є 18 сотих і передбачений парк, але просить всього-на-всього 5 сотих.

  «Отець Ігор зараз будує собі церкву і я би просив вас дати мені 5 сотих також на побудову церкви. Я розумію, що там має бути парк, але я з собою церкву не заберу. Чи можна, поки будуть робитися документи, приступити до будівництва і почати заливати фундамент», – запитав депутатів отець Михайло. Однак його поправили, що отець Ігор Тичинський  УПЦ КП  не будує церкву, а добудовує, і не собі, а для громади.

  Також о. Михайло зазначив, що навколо нього і церкви поширюється багато чуток, тому він хоче їх спростувати. «Я священик УПЦ Київського патріархату, а не Московського. Маю вищу освіту – закінчив Волинську православну академію», – додав він.

  Міський голова Роксолана Джура зазначила, що уже пояснювала отцеві, що земельна ділянка по вул. Лісній має зовсім інше цільове призначення. Тому в такому разі його потрібно змінювати, а це – довга і важка процедура.

  Голова земельної комісії Ігор Карвацький додав, що там поруч є капличка, тому потрібний також дозвіл від парафії УГКЦ, що вони не проти такого сусідства. До того ж, як і перед будь-яким будівництво, мають відбутися ще громадські слухання. Крім того, Карвацький пригадав, що раніше отець хотів 25 сотих для побудови православної церкви, потім 15, а тепер вже 5.

  «Краще щось, ніж нічого. Краще тримати синицю в руках, ніж журавля в небі», – відповів священик.

  Раніше “Галицький кореспондент” писав про те, як Бурштинська міська рада допомагатиме Чернівецькому прикордонному загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!