У Чехії тисячі шкіл страйкують з вимогою збільшити фінансування освіти

  • Близько 1 мільйона людей підтримали страйк у тій чи іншій формі.

    Тисячі чеських шкіл закрили свої двері в понеділок і влаштували рідкісний одноденний страйк з вимогою збільшити фінансування освіти, якому, за їхніми словами, загрожує політика жорсткої економії уряду.

    Про це, як пише “Європейська правда”, повідомляє Reuters.

    Профспілки заявили, що до страйку приєдналася більшість шкіл країни з населенням 10,9 мільйона осіб. І його підтримали інші профспілки в державному і приватному секторах на тлі невдоволення зусиллями уряду щодо скорочення бюджетного дефіциту.

    Профспілки вчителів заявили, що бюджетний план на освіту на 2024 рік загрожує якості шкільної освіти. Уса – через недостатні ресурси для викладання мов та інших предметів у малих групах. А також низьке фінансування асистентів вчителів та інших допоміжних професій, таких як кухарі.

    Уряд спричинив важке життя

    Йозеф Стредула, голова найбільшої профспілкової групи CMKOS, заявив, що уряд проігнорував вплив інфляції. У тому числі цін на енергоносії, на рівень життя, а його пакет підвищення податків і скорочення витрат, затверджений парламентом, є неприйнятним.

    “Уряд ігнорує важке життя, яке він спричинив”, – сказав він в ефірі Чеського телебачення.

    До страйку приєднались представники інших професій. Стредула заявив, що близько 1 мільйона людей підтримають страйк у тій чи іншій формі.

    Уряд заявив, що страйк був необґрунтованим після того, як він скасував заплановані скорочення і передбачив невелике збільшення загального шкільного бюджету на наступний рік. Воно, на думку профспілок, є занадто малим, враховуючи, що середня інфляція перебуває на рівні двозначних цифр.

    Уряд і парламент схвалили заходи щодо скорочення бюджетного дефіциту до 2,2% валового внутрішнього продукту наступного року з 3,6% цього року.

    “Ми повинні зупинити зростання боргу, і пакет відновлювальних заходів є чітким шляхом до цього”, – сказав Фіала на пресконференції, яка транслювалася на Чеському телебаченні.

    “Йдеться про політичні амбіції профспілок та їхніх лідерів”, додав він.

    Вчителі отримали обіцянку мати зарплату на рівні 130% від середньої по країні, яка значно зросла за останні роки, і страйк не вимагає підвищення зарплати вчителів.

    За даними ОЕСР, у 2020 році Чехія витрачала 3,1% валового внутрішнього продукту з державного бюджету на початкову та середню освіту, що трохи нижче середнього показника в ОЕСР, який становить 3,3%.

    Читайте також: Медогляд для школи тепер можна пройти у сімейного лікаря

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!