У Чорнобильській зоні може з’явитися радіаційно-екологічний біосферний заповідник

У 30-кілометровій Чорнобильській зоні може з’явитися радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Такий указ підписав президент Петро Порошенко.

Передбачається, що такий заповідник стане найбільшим у світі і розкинеться на 227 тис. га в Іванківському і Поліському районах Київської області. За словами екологів, зберегти ці території в існуючому вигляді дуже важливо.

Експерти вважають, що ідея створення заповідника хороша, але має свої нюанси. Втім, екологи обіцяють стежити за тим, щоб господарське використання земель не створювало загрози для людей, пише “Сегодня”.

У світі існує всього два радіаційні заповідники: це 215 тис. га в Білорусі, які постраждали від аварії на ЧАЕС, і 16 тис. га Східно-Уральського заповідника в РФ. Даний статус землі в Челябінській області отримали після аварії на хімкомбінаті “Маяк” в 1957 році.

Такі заповідники створюються для радіобіологічних, екологічних і біологічних досліджень науковців, адже флора і фауна територій розвиваються без втручання людини більш активно.

reabilitirovat-territorii-chernobylskoy-zony

Нагадаємо, країни G7 разом з Європейським банком реконструкції та розвитку планують виділити Україні близько 85 млн євро для реалізації проектів на ЧАЕС.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!