• У Держстаті назвали продукти, які найбільше подорожчали за рік

  • Споживча ціна на соняшникову олію у жовтні цього року у порівнянні з груднем 2021 року зросла на 41,4% – до 62,69 грн за літр, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “УНІАН“.

    Згідно з оприлюдненими даними на офіційному сайті Державної служби статистики, в Україні з початку року істотно зросли ціни на цукор (на 29,9%, до 27,80 грн за кг) і хліб (на 14%, до 31,57 грн за кг).

    Зростання цін на продукти в Україні:

    • Ціни на цукор і соняшникову олію в Україні в серпні 2021 року в річному вираженні – у порівнянні з серпнем 2020 року – підвищилися на 91,2% і 75,6% відповідно.
    • У серпні в річному вираженні ціни на яйця зросли на 51,8%, хліб подорожчав на 16,5%, м’ясо – на 11%, макарони – на 10%.
    • Експерти також прогнозували, що через подорожчання газу в Україні злетять ціни на хліб.
    • До середини жовтня 2021 року ціни на яблука в Україні опустилися до рівня 2018 року, коли був зібраний рекордний урожай цих фруктів.
    • За даними Держстату, споживча інфляція в Україні в жовтні в річному вираженні – у порівнянні з жовтнем 2020 року становила 10,9%, незначно сповільнившись з 11% у вересні.
    • Експерти прогнозували, що до кінця 2021 року вартість яблук в Україні може злетіти до 14-15 грн.
    • За словами експерта до новорічних свят вартість яєць може досягти 38-40 гривень за десяток.

    До теми: ціни на продукти б’ють рекорди: як здорожчання газу вплине на вартість товарів

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового: Випробування війною. Як нас змінює нова реальність

    Кожного з нас змінить ця війна. Чуючи такі слова ще у 2022, я не уявляла, як саме це торкнеться мене самої та моєї сім’ї, та як я відреагую на це. Розуміння того, що внутрішні трансформації невідворотні, прийшло потім, пізніше. І той факт, що ми вже не будемо такими, як до початку повномасштабного вторгнення, треба визнати

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    ОБІРВАНА МЕЛОДІЯ

    «Ми були звичайною родиною, яка жила в любові, інколи в дрібних побутових сварках…» – ні, це не початок любовного роману. «Щастя було в усьому, планів на життя було так багато…» – це також не початок мелодрами про нещасливе кохання. «Мій тато дуже любив збирати гриби та гуляти в лісі…» – це не початок шкільного твору

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Покровський напрямок: що зараз відбувається на українському сході?

    В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів.  Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного