• У Держстаті назвали продукти, які найбільше подорожчали за рік

  • Споживча ціна на соняшникову олію у жовтні цього року у порівнянні з груднем 2021 року зросла на 41,4% – до 62,69 грн за літр, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “УНІАН“.

    Згідно з оприлюдненими даними на офіційному сайті Державної служби статистики, в Україні з початку року істотно зросли ціни на цукор (на 29,9%, до 27,80 грн за кг) і хліб (на 14%, до 31,57 грн за кг).

    Зростання цін на продукти в Україні:

    • Ціни на цукор і соняшникову олію в Україні в серпні 2021 року в річному вираженні – у порівнянні з серпнем 2020 року – підвищилися на 91,2% і 75,6% відповідно.
    • У серпні в річному вираженні ціни на яйця зросли на 51,8%, хліб подорожчав на 16,5%, м’ясо – на 11%, макарони – на 10%.
    • Експерти також прогнозували, що через подорожчання газу в Україні злетять ціни на хліб.
    • До середини жовтня 2021 року ціни на яблука в Україні опустилися до рівня 2018 року, коли був зібраний рекордний урожай цих фруктів.
    • За даними Держстату, споживча інфляція в Україні в жовтні в річному вираженні – у порівнянні з жовтнем 2020 року становила 10,9%, незначно сповільнившись з 11% у вересні.
    • Експерти прогнозували, що до кінця 2021 року вартість яблук в Україні може злетіти до 14-15 грн.
    • За словами експерта до новорічних свят вартість яєць може досягти 38-40 гривень за десяток.

    До теми: ціни на продукти б’ють рекорди: як здорожчання газу вплине на вартість товарів

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    Тужливі пісні мого народу

             Пам’ятаєте, як буквально кілька тижнів тому нашу спільноту тіпало від гніву та обурення після почутого від Папи Римського про український білий прапор? Ми одразу зробили тисячу та один мем, розродилися обурливо гнівними поетичними та прозовими опусами-дописами у соцмережах. І готові були ледь не на Святому Письмі присягати, що ми будемо битися за Україну, за

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Люди, які бояться не обстрілів, а окупації

    Волонтерство на Донеччині. Погляд зсередини. Побутує думка, що на сході лишились одні ждуни. Ніби й так майже всі були сепарами, невеличка кількість патріотів давно виїхала, а лишились тільки ті, хто чекає рускій мір (ну і, звісно ж, працює на ворога). Багатьом зручно так думати. Помічаю це в особистих розмовах і соцмережах. Але ж як  воно

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

    Волошин ТарасВолошин Тарас

    Вакцинація і Конституція

    Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює