У деяких областях України розпочалася прикордонна операція “Карпати-2021”

 • У Чернівецькій, Закарпатській та Івано-франківській областях за ініціативи Державної прикордонної служби України розпочалася спільна прикордонна операція “Карпати-2021”.

  У цих областях з’явилися  спільні патрулі прикордонників з військовослужбовцями Нацгвардії, поліцейськими, представниками інших органів, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон.

  Можлива поява на певних шляхах спільних контрольних постів. Це ті елементи операції, які спостерігатимуться в прикордонних регіонах. Сама операція передбачає значно ширший та тривалий комплекс заходів, як на кордоні, так і у тилових районах України.

  До неї залучені представники різних правоохоронних, силових, фіскальних органів України. Також здійснюватиметься взаємодія із прикордонниками суміжних країн. Зокрема, після жорсткого карантину уже відновилися спільні патрулювання на 🇺🇦🇭🇺 українсько-угорському кордоні (до нього залучаються лише вакциновані прикордонники). Триває робота щодо відновлення спільних патрулювань зі співробітниками прикордонних відомств 🇸🇰 Словаччини та 🇷🇴 Румунії.

  Крім того, під час операції будуть тісно організовані взаємодія та обмін інформацією з Європейським агентством “FRONTEX”, Інтерполом, Європолом.

  Перед початком операції “Карпати-2021” у Адміністрації Держприкордонслужби України відбулася координаційна нарада.  Під час неї наголошувалося, що на кордоні з країнами ЄС та у прикордонних районах у Чернівецькій, Івано-франківській та Закарпатській областях спостерігається активізація протиправної діяльності, чому сприяли погодні умови та послаблення карантинних обмежень в Україні та країнах ЄС. А викриті прикордонниками та іншими правоохоронними органами порушення часто плануються та організовуються за десятки-сотні кілометрів від кордону.

  Яскравим прикладом стало нещодавнє затримання на аеродромі під Бердичевом літака, який незаконно перелетів з України через Молдову в повітряний простір Румунії та зворотно. Державний кордон порушники перетинали на ділянці Чернівецького загону за кілька сотень кілометрів від місця злету. У ході операції тісно співпрацюватимуть оперативні, оперативно-розшукові, аналітичні підрозділи. Для реалізації їхньої інформації застосовуватимуть підрозділи оперативного реагування.

 • У визначених областях також буде використовуватися пілотована та безпілотна авіація, спеціальна техніка органів, залучених до проведення операції.

  Читайте також: на Прикарпатті судитимуть злочинців, які переправляли людей через кордон
  На зображенні може бути: вертоліт, природа та текст «AIRBUS 64 N»

  На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та у приміщенні

  На зображенні може бути: 1 особа та на відкритому повітрі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!