У Долині активісти вимагають закрити московську церкву

 • У Долині активні мешканці протестують проти місцевої церкви Московського патріархату.

  Небайдужим увірвався терпець – вважають конфесію ворогом, бо вона тривалий час перебувала під культурним впливом російського православʼя, а духовенство мало неоднозначні думки щодо патріотичних настроїв в Україні.

  “У батюшки на це – свої пояснення, він вважає себе патріотом, і каже, щиро молиться за всіх. Щоб з’ясувати, яка ситуація насправді, і як далеко готові зайти долиняни, відстоюючи «своє» – обидві сторони вирішили піти на «мирні переговори», аби без конфліктів вирішити питання. І наразі вони таки дійшли згоди. Активісти кажуть, підсумком акції протесту задоволені, бо вдалось мирно, толерантно і культурно її провести, а позицію громади таки почуто”, – кажуть в Долинській міськраді.

  Священик умови наразі прийняв, погодився після останньої подячної служби у неділю зачинити двері для прихожан цієї конфесії. Опісля, за його згодою, спільно з правоохоронцями, місцевим депутатом, провели обшук приміщень, транспортних засобів. Щоб впевнитись у правдивості домовленостей, представники громади мають намір знову зібратись на території церкви та засвідчити пломбування усіх входів.

  “На сьогоднішній день досягли згоди по тих важливих пунктах, які висували – завтра церква повинна припинити свою діяльність на території нашої громади. По домовленості, 3 квітня о 14 год. будівля, де проводились богослужіння має бути закрита і опломбована. Від сьогодні починаємо чергувати, щоб нічого на територію не завозилось і не вивозилось. Якщо завтра домовленість буде виконана з іншого боку – ми вважатимемо, що свою роботу зробили”, – прокоментував мирну акцію громадський активіст Микола ВАСИЛІВ.

  Читайте також: Олег Бутусін показав місце, де у бою з окупантами загинули його сини (ВІДЕО)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!