Причина оштрафування – неправомірна відмова у наданні інформації, що передбачена ЗУ «Про доступ до публічної інформації».
Про це йдеться на сторінці Долинського районного суду.
Вчора, 13 лютого 2024 року, Долинський районний суд Івано-Франківської області оштрафував заступницю начальника Управління Державної казначейської служби України у Долинському районі Івано-Франківської області на 510 грн. за неправомірну відмову в наданні інформації, що передбачена ЗУ «Про доступ до публічної інформації».
Як зазначив суд у своїй постанові, 15 січня 2024 року жителька міста Долини звернулася до Управління Державної казначейської служби України у Долинському районі Івано-Франківської області із запитом на доступ до публічної інформації, а саме: з проханням надати інформацію про суми перехідних бюджетних залишків, які склалися станом на 01.01.2024 року на рахунках структурних підрозділів, комунальних підприємств, закладів та центрів Долинської міської ради, а також безпосередньо на рахунках міської ради.
На цей запит заступниця начальника управління надіслала листа-відповідь, в якому вказала, що згідно договору про здійснення розрахунково-касового обслуговування орган Казначейства зобов’язується гарантувати таємницю інформації за рахунком (рахунками) клієнта; без згоди клієнта довідки третім особам з питань інформації за рахунком (рахунками) можуть бути надані лише у випадках, передбачених законом, тобто неправомірно відмовила в наданні інформації, чим порушила вимоги ст.ст. 5,22 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Запитувач інформації, звісно, не погодилась із такою відмовою та поскаржилась Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, від Секретаріату якого і надійшли до суду матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності чиновниці.
У судовому засіданні правопорушниця свою вину визнала повністю, та пообіцяла подібного більше не вчиняти, пояснивши, що відмовила в задоволенні запиту на доступ до публічної інформації з тих підстав, що не розібралася з вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації». На даний час порушення усунуто, запитувану інформацію надано в повному обсязі.
Суд, проаналізувавши здобуті в судовому засіданні докази, дійшов висновку, що дії правопорушниці правильно кваліфіковано за ч. 2 ст. 212-3 КУпАП, оскільки вона, будучи посадовою особою, порушила Закон України «Про доступ до публічної інформації» – неправомірно відмовила в наданні інформації.
Однозначно, рух бюджетних коштів громади не повинен утаємничуватися, тож чиновники зобов’язані суворо дотримуватись вимог законодавства при підготовці відповідей на запит на публічну інформацію.
Я недостатньо роблю. Хтось робить більше, ніж я. Та що я там допомагаю, це мало. Мій чоловік не воює і я відчуваю себе винною. Те, що я роблю – це ніщо в порівнянні з тим, що роблять інші. Скільки таких та схожих фраз мені доводиться чути й читати від людей, які допомагають військовим. Та коли
Здається, до Івано-Франківська поволі наближається відчуття Різдва. Бо ходиш між отими вогниками, штучними гілками, величезними псевдопряничними чоловічками і не розумієш, чому оте все має викликати у тебе відчуття радости та магії Різдва. У часи війни воно все швидше викликає роздратування і нерозуміння: нащо? Але добре, що є митці, які знають і відчувають, що справжнє Різдво
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного