У Долині відновили годинник на адмінбудівлі, який не працював два роки (фотофакт)

 • У Долині куранти били з 2003 року. Час від часу від громовиць годинник «стресував». А понад два роки тому, після сильної грози, взагалі вийшов з ладу.

  Про це повідомляють у міській раді Долини, передає Галицький кореспондент.

  «Роботу годинника відновили, але згорів музичний механізм, яких уже не виробляють», – каже відомий годинникар Олексій Бурнаєв.

  Він є доцентом ЛДАУ, членом Комітету підтримки Європейського консерваторіуму дзвіниць і вежових годинників С.Е.С.Н. в Парижі. Приклавши вміння, талант і зусилля, майстер, що відновив годинники у понад 60 містах України, подарував нове життя годиннику в Долині.

  «З часу його виробництва минуло 20 років. Але відмінними залишилися характеристики для живлення. Механізм ходу був у хорошому стані, так само як і двигун приводу, лампи підсвітки та інші елементи. Та без замін не обійшлося, оскільки не було комплектуючих, які вже не виробляються. Щоб механізм був сумісний з музикою – замінили на нову сучасну систему. Це практично новий годинник», – відзначає майстер.

  Проведено технічне обслуговування вузлів механічного приводу стрілок, електронної системи керування годинником, заміну окремих вузлів блоку виконання цифрових мелодій.

  Тепер музика грає тричі на добу – за хвилину до:

  • 12:00 год. – Гімн України
  • 09:00 та 18:00 – «Червона калина»

  Після 21:00 год. і до 09:00 ранку вирішили встановити обмеження на бій, щоб не тривожити сон жителів сусідніх будинків густозаселеного мікрорайону.

  З 09:00 ранку куранти б’ють години і чверті кожні 15 хвилин.

  Читайте також: Долинський водоканал знеструмлять через борг у 876 тисяч

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!