У Долинському районному суді розпочався розгляд справи хабарника Віктора Басая

Сьогодні, 2 червня, відбулося перше засідання у справі колишнього директора Прикарпатського юридичного інституту національного університету “Одеська юридична академія” Віктора Басая.

9 грудня 2015 року СБУ затримала Басая за шахрайство.

У Долинському суді на засіданні були присутні потерпілі студенти, з яких вимагали хабар, прокурор, захисники колишнього директора Прикарпатського юридичного інституту та сам Віктор Басай.

Представники підозрюваного у хабарництві професора наполягають на закритті кримінального провадження. Вони апелювали до того, що їхній підзахисний переніс два інфаркти міокарда, онкологічне захворювання  печінки та лікувався від діабету в Греції.

До того ж, вони згадали всі титули та звання, якими був нагороджений Віктор Басай. Також, поряд з медичними довідками та копіями дипломів, адвокати надали для ознайомлення суду позитивні характеристики з останнього місця роботи обвинуваченого.

“Всі документи засвідчують про те, що протягом останніх п’яти років Віктор Басай сильно хворів”, – наголосив представник підозрюваного у хабарництві. У  зв’язку з цим захисники наполягають на перегляді міри покарання стосовно їхнього підзахисного. Наполягають, що злочин середньої тяжкості. Оскільки Віктор Басай є особою, яка вперше притягується до  кримінальної відповідальності, за злочин легкої  або середньої тяжкості, може бути звільнена від відповідальності, адже на цей час підсудний перестав бути суспільно-небезпечним.

Прокурор заявив, що надані  медичні довідки не можуть слугувати виправданням у вчиненні кримінального правопорушення, а також не є підставами звільнення від кримінальної відповідальності.

Суд оголосив перерву до понеділка, 6-го червня. На наступному судовому засіданні стане відомо про те, чи буде задоволено клопотання адвокатів Басая, чи ні.

Нагадаємо, що хабарника Басая судитимуть у Долині.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!