У двох ліцеях Франківська реконструювали систему опалення

 • Новий навчальний семестр учні двох франківських ліцеїв проведуть у комфортних умовах. Мова про ліцей №11, на вул. Лепкого та ліцей №12 на Національної Гвардії.

  Про це йдеться на сайті міського голови Руслана Марцінківа.

  В обох закладах завдяки співпраці міської влади та закордонних партнерів з НЕФКО провели реконструкцію системи опалення. 

  «Вимушено робили утеплення, адже тут ситуація з опаленням була одна з найгірших. А міжнародна корпорація НЕФКО дала кошти, щоб виконати роботи. Дякуємо підрядникам, що дуже швидко зробили і діти зможуть з понеділка вийти на навчання. І тепер 11 і 12 ліцеї отримали нові системи опалення повністю: індивідуальний тепловий пункт, заміну всіх труб та радіаторів. На цей рік є ще заклади, які потребують такого оновлення. Будемо просити, щоб кошти були до початку опалювального сезону», – каже міський голова Руслан Марцінків.

  Директор ліцею №11 Наталія Романишин розповідає, що заклад функціонує з 1905 року, тож проблеми з системою опалення виникли давно. І тому заклад потрапив у програму НЕФКО.

  «Коли підійшла наша черга – почали виконувати роботи. Система опалення в старому корпусі і актовому залі вийшли з ладу набагато швидше, ще в лютому минулого року. Запустити знову не було можливості, там була діра на дірі, вода текла, і труби вже не піддавалися ремонту. Через це була нагальна потреба міняти все. В іншому корпусі вдалось запустити тепло і початкова школа ще мала змогу вчитися тут до листопада. Решта учнів навчались дистанційно. За цей час Управління капітального будівництва проводили роботи у старому корпусі і актовому залі. Коли завершили його – нам довелося звільнити школу», – розповідає Наталія Романишин.

  А поки тривала заміна опалення, 395 дітей початкової школи мали змогу навчатися у стінах ліцею №3. За словами Наталії Романишин для цього створили хороші умови і початкова школа завершила семестр очно, а решта учнів – дистанційно.

  І вже з 17 січня ліцей готовий прийняти та забезпечити комфортні умови для навчання всіх своїх учнів, яких загалом тут налічується 1057.

  Представник підрядної організації Микола Кусяк розповідає, що системи опалення міняли повністю.

  «Замінили батареї та встановили теплопункт, який регулює температуру опалення відносно погоди. Працювали в одному закладі понад місяць. В 11-ому ліцеї замінили 170 батарей і ще майже 30 залишились, які були поміняні раніше. Пішло приблизно 2 км труб», – говорить підрядник.

  Директор Ліцею №12 імені Івана Франка Андрій Череп каже, тепер капітально замінена система опалення головного корпусу.

  «В усіх класах і приміщеннях тепло, гарно і затишно. Ми готові з понеділка прийняти наших діток до класів. Загалом у нашій школі навчається 900 учнів. Наш заклад заснований 1956 році і за всі ці 65 років такого капітального ремонту системи опалення не було», – розповідає директор.

  До того ж заклад брав участь у Бюджеті участі та виграв кошти та закупили комп’ютери. І тепер після заміни опалення, планують зробити третій комп’ютерний клас.

  «Протягом двох місяців у цих закладах здійснили заміну системи опалення і наразі завершили останні приготування, тож вони готові до зустрічі зі школярами після зимових канікул. А поки тривав процес заміни навчання було організоване дуже добре. Діти з 11-го ліцею спочатку вчилися у 3-му ліцеї, а потім у 23-му. А 12-ий ліцей водив діток у 21-ий. Дуже дякую батькам за розуміння та вчителям за те, що змогли організувати освітній процес. Наразі тут всі роботи завершені. І цього року близько восьми закладів також очікує утеплення по системі НЕФКО», – резюмує заступниця міського голови Вікторія Дротянко.

  Читайте також: Руслан МАРЦІНКІВ: «Наш пріоритет – це діти, і тому передусім дбаємо про них»

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!