У Франківськ везуть понад 500 щеплень проти сказу

 • Сьогодні, 23 квітня, у Івано-Франківській міській дитячій поліклініці розповіли про проведення в області Європейського тижня імунізації під гаслом «Захистимося разом: вакцини працюють».

  Всесвітній тиждень імунізації проводить Всесвітня організація охорони здоров’я. Він відбудеться з 24 по 30 квітня.

  Експерт з дитячої імунології, головний обласний дитячий імунолог Галина Бенько каже, що цей захід досить актуальний для України через найнижчий відсоток вакцинації. Цього року в Україні вакциновано понад 180 тисяч осіб. За минулий тиждень на грип захворіло 120 тисяч осіб та одна людина померла. Втім, після Великодніх свят знову буде підвищення захворювання, бо відбуватиметься контакт із дітьми різних місцевостей.

  “Окрім того, зараз всі в зоні ризику захворюваності на кір. За останні два тижні статистика підвищилася. В області за цей тиждень захворіло 2300 осіб, а за останній рік – 53 тисячі осіб. По Івано-Франківську за минулий рік захворіли  770 дітей, за перший квартал цього року – 270, а сьогодні – 14», – додає вона.

  Дієвим засобом проти кору є саме вакцинація. Зараз, в Україні, в медичних закладах, вакцин є в достатній кількості. Лікарі закликають батьків робити щеплення, тому що вакцинація захищає і має профілактичну дію.

  “Ускладнень та смертельних випадків по Франківську не було. Хворіють приблизно 90% нещеплених дітей, проте щеплені діти хворіють також, але рідше”, – каже міський дитячий позаштатний інфекціоніст Вероніка Васьків.

  Окрім того, в Україну привезли 15 тисяч вакцин проти сказу. Днями в Івано-Франківськ завезуть 562 дози.

  Галина Бенько додає, що раніше траплялися й фальшиві довідки про щеплення. Зазвичай, ці довідки роблять батьки.

  Більше про ситуацію із вакцинами читайте у матеріалі “Шукати вакцину, щоб не сказитися”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!