Кіста надниркової залози – досить рідкісне захворювання, адже кісти, зазвичай, закладаються ще в ембріональному періоді. Однак протягом багатьох років поступово ростуть і не діагностуються, а виявляються лише при проведенні розширеного ультразвукового обстеження органів черевної порожнини та КТ. Як правило, кісти надниркових залоз зустрічаються у вигляді одиничний кістозних уражень (частіше односторонніх), досить рідко вони спостерігаються як множинні або двосторонні зміни.
Так трапилося і з пацієнткою, яка потрапила у відділ хірургії з діагнозом кіста правого наднирника. За 4 дні до госпіталізації вона відчула різкі болі у верхній частині живота правого боку, і після проведення термінової комп’ютерної томографії виявили, що об’єм кісти збільшився з 3-4 см до розміру 700 мл. На той момент рівень гемоглобіну складав лише 66 г/л, пише «Галицький кореспондент» з посиланням на КНП ЦМКЛ “Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня”.
Під час лапароскопічного огляду виявили кістозний утвір правого наднирника, що займав весь під печінковий простір. При мобілізації утвору та наднирника кіста розкрилася – забрали до 700 мл згустків крові. Після цих маніпуляцій лікарі прийняли рішення про проведення правобічної лапароскопічної адреналектомії разом з капсулою кісти.
Вже за чотири доби пацієнтку в задовільному стані виписали на амбулаторне спостереження. Остаточний діагноз – крововилив в кісту правого наднирника та постгеморагічна анемія.