У Франківську лікарі врятували 24-річну дівчину від інсульту (ФОТО)

 • Франківські лікарі врятували молоду, 24-річна дівчину, від ішемічного інсульту, провівши надсучасну операцію.

  Про це йдеться на сторінці “Хірургічний Корпус ОКЛ” у фейсбуку.

  Хвора була доставлена у КНП ЦМКЛ “Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня” у важкому стані із паралічем кінцівок та порушенням свідомості.

  “Провели КТ головного мозку на якому не було змін, що вказувало на гострий ішемічний інсульт, який ще не видимий у такий ранній період. Хворій негайно впровадили протокол тромболізису із застосуванням розчину «Актилізе», але на жаль тромб не вдалося розчинити фармакологічно. Повторно проведене КТ із ангіографією вказало на закриття великої артерії мозку, що пояснювало неефективний тромболізис”, – йдеться у повдіомленні.

  Невролог Світлана Лазорик разом із професором Вікторією Гриб, знаючи про катастрофічні наслідки такого інсульту та важливість кожної хвилини для порятунку мозку негайно проконсультувалися із нейрохірургом обласної клінічної лікарні Андрієм Мартином для можливого проведення сучасної та ефективної операції – прямого черезсудинного видалення тромбу, так званої тромбекстракції.

  “Такі операції є найновішим досягненням у лікуванні гострого ішемічного інсульту у світі, але ефективні тільки в перші 4-6 годин коли ще не втрачено головний мозок. Пацієнтку негайно доставили  прямо в рентген операційну обласної лікарні. Час від початку інсульту був не більше 3 годин, що давало велику надію на порятунок головного мозку. Була закрита тромбом найважливіша артерія, що харчує мозок, а саме – середня мозкова артерія зліва. Тотальне закриття якої призводить до повної втрати мови та паралічу правих кінцівок практично на все життя. А у більше ніж 50% хворих закінчується смертю”, – додають у лікарні.

  Нейрохірург Андрій Мартин використав методику так званої подвійної тромбекстракції, яка є найнадійнішою із операцій та прийнятою як золотий стандарт у розвинутих країнах світу. Полягає вона у використанні спеціальних стент-ретріверів у поєднанні з великого тиску відсмоктуванням.

  Пацієнтка із незначними елементами порушення мови та легкої слабості в правих кінцівках на 5-й день виписалася із стаціонару, а вже за тиждень прийшла самостійно на огляд та розмовляла. Наразі рухи в кінцівках повністю відновлені, самостійно ходить, є незначне затруднення у мові, яке безумовно мине за кілька тижнів.

  До теми:  Франківські хірурги провели унікальну операцію на сонній артерії (ФОТО)

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!