У франківському ліцеї №21 облаштовують тепловий пункт та укриття

 • Наразі укриття в навчальному закладі готове прийняти до 700 осіб.

  У ліцеї №21 триває повна реконструкція із заміни системи опалення та вікон. У межах програми НЕФКО навчальний заклад увійшов за програмою «Підвищення енергоефективності в бюджетній сфері». Тож уже з нового навчального року школярам та педагогам під час навчального процесу буде тепло.

  Про це пише міський голова Руслан Марцінків.

  «Мешканці багато разів звертались до мене з цим питанням, приходили на прийоми. Деякі частини школи були сильно холодні. До прикладу – актова зала й частина з боку зали. Це було некомфортно, дітям доводилось вдягатись, і це було геть неправильно. Дякуємо міському голові й міській владі, які почули нас і знайшли можливість залучити програму НЕФКО саме для нашої школи, бо на ці зміни школа довго чекала. А оскільки це моя рідна школа, я її випускник, то для нас це питання було дуже актуальним», – каже депутат міської ради цього округу Ігор Корсун.

  Проблема із теплом в цьому освітньому закладі була нагальною, розповідає директорка ліцею Олександра Лесюк. Окрім того, через нестачу місць для всіх школярів в укритті, навчальний процес був частково очним: деякі діти вчились онлайн, дехто по черзі приходив до школи. Наразі тут навчається 1350 учнів. І з першого вересня, після закінчення всіх основних робіт, усі учні ліцею відвідуватимуть навчальний заклад.

  У підвалі тут вже монтують індивідуальний тепловий пункт, який самостійно можна буде регулювати, а у коридорах та класах підрядник встиг замінити 60 вікон. Робота кипить, її тут ще чимало, однак до нового навчального року таки справляться.

  «Тут необхідно замінити 262 вікна, поставили 650 радіаторів опалення і орієнтовно 4,8 км буде труб, плюс ОТП замінюємо. На сьогоднішній день демонтована вся існуюча система, повністю, яка вона є, зроблено 60 вікон. На цей час ідуть просвердління під самі стояки, мають іти під труби, частина матеріалу вже завезена. До кінця тижня, обіцяють, будуть радіатори і почнеться монтування повністю всієї системи», – розповідає перший заступник начальника УКБ Володимир Ковальчук.

  Наразі укриття у навчальному закладі готове прийняти до 700 осіб. Його розширюють і облаштовують. З першого вересня у випадку тривоги у двох готових укриттях зможуть убезпечитись всі учні та педагоги ліцею.

  Окрім того, перед школою тривають роботи з облаштування зручного та сучасного пандусу для школярів з інклюзією. До першого вересня всі основні роботи, обіцяє підрядник, виконають. Тому, не зриваючи освітнього процесу, учні зможуть навчатися у теплі та комфорті.

  До теми: У Франківську на вулиці Тролейбусній змінили схему організації дорожнього руху

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!