У Франківському суді не вистачає суддів

 • В Івано-Франківську у деяких суддів закінчились повноваження. Відтак, найближчим часом у міському суді залишиться усього декілька суддів, які зможуть здійснювати судочинство.

  Про це сьогодні, 27 лютого, повідомив голова Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк. Як писав “Галицький кореспондент“, в багатьох суддів Івано-Франківського міського суду найближчим часом закінчуються повноваження. Адже вперше суддю призначають тільки на 5 років. Вдруге – безстроково. Суддів, у яких з цієї підстави закінчились повноваження, у Франківську зараз 10. Оскільки повноваження їм ще не продовжують, вони не можуть виконувати свій прямий обов’язок — здійснювати судочинство. Наприклад, в Яремче зараз немає жодного судді. Відсутність суддів сприяє тривалому розгляду справ та великому навантаженню на суд.

  “Для стабільної роботи суду у Франківську потрібно не менше 27-ми суддів. Сьогодні працює 19. Два місця вакантні. У декількох незабаром закінчаться повноваження. На сьогодні у нас є на 12 суддів менше”, – розповідає  Антоняк. Та додає, кримінальні справи розглядали тільки кілька суддів. Зараз їх залишиться четверо, з них тільки двоє це слідчі-судді. Це завадить сформувати навіть колегію, що розглядає ряд справ.

  У 2015 році працював у міському суді 21 суддя. У 2016 – уже 17 . Натомість цього року у суді залишиться тільки 9 суддів. Відтак у одного судді у провадженні буде не менше двох тисяч справ. При таких обставинах у судді буде тільки 52 хвилини для розгляду однієї справи, розповідає керівник апарату суду Володимир Оліяр.

  “У нас не найгірша ситуація. Є суди, де взагалі немає суддів. Заручниками стають прості громадяни, які хочуть розгляду. Все важче стає пояснювати їм, чому довго тягнеться розгляд, або чому немає суддів. При навантаженні у тисячу справ, ставити щільний графік неможливо. Ми не скаржимось, але просимо розуміння. Така мала кількість суддів не може обробити таку кількість інформації”, –  ділиться голова суду.

  Зараз голова суду Антоняк пише листи в атестаційну комісію та інші інстанції для того, щоб проінформувати про кризову ситуацію. Призначення суддів сьогодні це і політичний процес, ділиться Антоняк (на суддівську посаду призначає Верховна Рада України). Втім прогнозує, одному з франківських суддів, мабуть, продовжать повноваження.

  Читайте також: Активісти руху “Чесно” закликають прикарпатців долучатись до перевірки суддів.

  16997463_715438401972329_646916190_n 17006206_715438418638994_840780262_n

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!