У франківському Університеті третього віку говорили про пенсійну реформу

 • Сьогодні, 4 жовтня, в Івано-Франківську учасникам Університету третього віку роз’яснювали положення пенсійної реформи.

  Начальник відділу обслуговування громадян управління ПФУ в м.Івано—Франківську Світлана Кучірка пояснила, як зміниться порядок призначення пенсій з 2018 року.

  “Якщо до 2018 року пенсію могли отримувати громадяни, які мають 15 років стажу, то відтепер необхідно мати стаж 25 років, а з 2019 року – 26 років страхового стажу. Кожного року додається 1 рік стажу згідно з таблицею до 35 років”, – каже представник Пенсійного фонду.

  Та категорія громадян, які не мають необхідного стажу зможуть отримувати соціальну допомогу у Департаменті соціальної політики. Для цього необхідно подати пакет документів в управління Пенсійного фонду для отримання довідки відповідного зразка.

  Якщо пенсіонер не погоджується з розміром своєї пенсії, він може звернутися до Пенсійного фонду, де за наявності підстав, її розмір може бути переглянутий.

  Також керівник відділу роз’яснила сам розрахунок пенсії. Запропонувала звернутися в управління для реєстрації на ВЕБ—порталі, де можна побачити повне призначення пенсії. Відповіла на всі питання, що цікавили присутніх.

  Безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

  Більше про Університет третього віку читайте: У Франківську стартував Університет третього віку

  Збираються літні люди щочетверга о 15 год. за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!