Активісти пропонують ввести мораторій на забудову франківського міського озера

 • Сьогодні, 14 лютого, в Івано-Франківську відбулась прес-конференція щодо забудови території біля міського озера.

  Зауважимо, що у квітні 2016 року  створили окрему тимчасову комісію по забудовах навколо зазначеної водойми, до складу якої ввійшли представники депутатського корпусу та громадські активісти ініціативи “Вільне озеро”. Основне завдання комісії – припинення забудови озера  та розроблення алгоритму вирішення цієї проблеми.

  Громадські активісти вбачали рішення проблеми у розробці детального плану території навколо міського озеро із збереженням зеленої зони і впорядкування хаотичних забудов, що існують. Проте, як вони кажуть, влада пошкодувала на це кошти. Також через відсутність кворуму комісія була змушена припинити свою роботу.

  Депутат Івано-Франківської міської ради Віталій Мерінов пояснює, що зараз єдиний шанс уберегти земельну ділянку та припинити нищення озера – запровадження мораторію на забудову навколо міського озера. Саме тому він підготував проект рішення, який завтра розглядатиме сесія міськради.

  «Ми боремось, але влада вдає, що нічого не помічає. Влада не буде протистояти будівельним компаніям, правоохоронні органи також не хочуть протистояти. Тому зараз ми хочемо зберегти хоча б масив на 4 га, який кілька років  орендував місцевий забудовник Костянтин Бородайко”, – каже Наталія Сербин, представник ініціативи “Вільне озеро”.

  Зі свого боку, Віталій Мерінов додає, що за два роки побачив, що міська рада ігнорувала всі пропозиції комісії.

  “Завтра відбудеться сесія міськради, і ми побачимо, як депутати будуть голосувати. Але у мене є підозри, що це рішення навіть не внесуть у порядок денний”, – пояснює посадовець.

  На прес-конференцію також прийшов депутат Андріан Волгін, який наголосив на тому, що цю рекреаційну зону ми вже втратили.

 • “Зараз наша ціль – захистити Південний бульвар та вулицю Ленкавського. Ми далі будемо боротися, тому я закликаю людей не бути осторонь. Якщо нас не почують, то доведеться діяти радикальніше, щоб справа дійшла до Києва”, – заявив Волгін.

  Читайте до теми: Забудова міського озера є нелегальною. І це робить народний депутат! – Андріан Волгін

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!