У Франківську богородчанці протестують через приєднання району до Надвірної (фото)

 • Сьогодні, 2 червня, в Івано-Франківську під стінами облдержадміністрації протестували мешканці Богородчанського району.

  Вони приїхали з протестом через приєднання Богородчанського району до міста Надвірна. Богородчанці категорично проти, вони прагнуть приєднання до Івано-Франківська. Кажуть – вони ніякого відношення до Надвірної не мають.

  Нагадаємо, що в Івано-Франківську відбулась 35 сесія обласної ради. Депутат Святослав Никорович пропонував іншим депутатам проголосувати за проєкт рішення про приєднання Богородчанського району до Івано-Франківського. Однак це рішення таки не прийняли.

  «Громада проти приєднання до Надвірної. Ми ніякого відношення до неї не маємо. Нам і територіально, і духовно ближчий Івано-Франківськ. Тут багато працюють богородчанців. Та й взагалі, раптом що ми їдемо до Франківська, а не до Надвірної. Мені не все одно куди їхати: до Франківська чи до Надвірної, чи мені лягати у лікарню на Пачісну чи у районну лікарню. Поки будемо тут чекати то нас до Надвідної приєднають», – каже Василь Геник, учасник протесту

  Голова Богородчанської районної ради Михайло Головчук говорить, що всі голови сільських рад, депутати та громада району висловили свою позицію приєднання до Івано-Франківська. Вони подали відповідні звернення до Міністерства розвитку громад та територій, до Верховної ради та Івано-Франківської ОДА. Відповідь прийшла тільки від Міністерства. Їм повідомили, що їхнє питання розглянуть.

  «Звернення було направлено ще 3 квітня. Два місяці вже пройшло і ніякого результату», – обурюється Михайло Головчук.

  Заступниця голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлана Онищук говорить, що Богородчанський район приєднали до Надвірної, бо так було зручно, спираючись на особливості Прикарпаття.

  «Реформа децентралізації триває. Дискусій було багато, вислуховували всіх. Зараз триває базовий рівень. Другий – зовсім скоро. Ми думаємо про область. Ми подали до міністерства свої пропозиції щодо 5 районів, і їх прийняли, хоча вони спершу розглядали тільки 3. Ваш район об’єднали до Надвірної, бо так було доцільно, і сформували 5 районів. Цей процес непростий – будемо радитися і вирішувати, що робити, щоб вийти з ситуації. Ми пропозиції подали, але остаточного рішення ще немає. Але ми будемо відстоювати це ваше рішення», – каже Світлана Онищук.

  Депутат облради Святослав Никорович переконує, що протест – це єдиний варіант, якщо громаду не почують.

  «Нас не слухають. Відповідь нам конструктивної жодної не дали. І це уже не вперше!» – каже він.

  Депутатка обласної ради Марія Рудик наголошує: громада Богородчанського району хоче чути тільки одну відповідь «Богородчанщину приєднають до Івано-Франківська».

  Заступниця голови ОДА переконує, що громаду та депутатів почули і будуть розглядати їхнє питання.

  «Щось зараз сказати остаточно не можемо. Нам треба провести додаткові консультації з Міністерством і тоді вам повідомимо результат», – зазначила Світлана Онищук.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!