У Франківську депутат через суд вимагає скасувати рішення міської ради

Cьогодні, 23 грудня, міський  суд Івано-Франківська розпочав розгляд у справі представника від “Самопомочі” Олександри Федорук до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Депутатка вимагає визнати незаконними його дії під час першого засідання міської ради.
Представник позивача Тарас Жарський зазначив основні підстави для позовної заяви – недотримання Закону “Про доступ до публічної інформації” та Закону “Про запобігання корупції”. Мовляв проекти рішення не були оприлюднені за 20 днів до сесії міської ради. Також депутат підозрює конфлікт інтересів оскільки до складу депутатської комісії із земельних питань увійшли п’ять депутатів-забудовників.

У свою чергу представники відповідача зазначили, що норма оприлюднення проекту рішень за 20 днів до сесії стосується більше актів проектів рішень. Та переконують, що міський голова діяв лише в межах своїх повноважень.  Крім того, щодо заяв на вступ у комісії “позивачу нічого не заважало написати заяву за бажанням”. Втім представник позивача Тарас Жарський зазначив, що  за логікою відповідача виходить, що  депутати писали заяви не маючи уявлень на які комісії подаються, адже самі комісії були сформовані на сесії.

Так відповідач апелював, зазначивши, що депутати знали про комісії ще до початку засідання, адже їм у день сесії роздали проекти-рішень і вони мали достатньо часу, щоб написати відповідні заяви.

Так, під час засідання представники відповідача подали в якості доказу заяву Федорук на вступ до комісії. Втім представник позивача зазначив, що  на документі немає дати і йому потрібно з’ясувати, коли була написана заява позивача.

Після цього розгляд судової справи перенесли на 21 січня о 9.00.

Нагадаємо,  кілька тижнів тому депутати від “Самопоміч написали позивну заяву до міського суду через протиправні дії міського голови Руслана Марцінківа на сесії міської ради 1 грудня. 

efFpKn5duXw

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!