У Франківську депутат переймається, що через мера Краєзнавчий музей втратить площі для експонування

 • Працівники Івано-Франківського краєзнавчого музею мають побоювання, що у зв’язку з намірами міської влади облаштувати в приміщенні міської Ратуші представницький кабінет міського голови Руслана Марцінківа та зал для проведення урочистих подій, будуть зменшені площі для експонування. Із проханням захистити їх, вони звернулися до депутата обласної ради Сергія Адамовича.

  Відтак Адамович дав запит міській раді. Нагадав, що фонди Івано-Франківського краєзнавчого музею налічують понад 110 тис. одиниць зберігання, з-поміж яких: нумізматична, етнографічна, археологічна, палеонтологічна, філателістична колекції. Також у фондах музею документи, стародруки XVII-XVIII ст., ікони, зброя, живопис, графіка XIX-ХХ ст. тощо.

  «Стаття 14. Закону України «Про музеї та музейну справу» передбачає, що приміщення музеїв, які є в державній чи комунальній власності, може бути вилучене лише за умови надання музею іншого рівноцінного приміщення», – акцентував Сергій Адамович.

  У відповідь Адамовичу прийша відписка. Заступник міського голови Олександр Левицький повідомив, що в рішенні Івано-Франківської обласної ради від 08.06.2012 № 558-15/2012 «Про передачу будівлі на вул. Галицькій, 4а в м. Івано-Франківську» п.1 викладений так:

  «Передати будівлю Івано-Франківського краєзнавчого музею (пам’ятку архітектури місцевого значення) на вул. Галицькій, 4а в м. Івано- Франківську зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області у комунальну власність територіальної громади міста Івано- Франківська за умови надання у безстрокове користування Івано- Франківському краєзнавчому музею всіх займаних ним приміщень.»

  Наразі не зрозуміло, чи запропонують Краєзнавчому музею інші площі.

 • 120-900x595

  Нагадаємо, що місія музею – зберігати раритети і старожитності минулих епох, а не самому бути раритетом минулого!

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!