У Франківську депутат з Косова розповів, як “мафія” розкрадає Карпати

Сьогодні, 8 листопада, в Івано-Франківську провели зустріч, яка стосувалась вирубки лісів на Косівщині.

Темою обговорення стали саме незаконні рубки лісу в Косівському районі та бездіяльність чиновників та керівників поліції. Депутат Косівської міськради від «Народного Контролю» Володимир Зузяк розповів, що після повернення зі Сходу жителі неодноразово зверталися до нього через масове знищення Карпат.

«З 2014 року ми збиралися компанією, виходили у ліс, розділяли його на умовні квадрати, щоб дослідити, як працюють лісівники, чи законно погоджуються рубки. Спершу ми знайшли масову рубку-спиляли до 100 дубів. Тоді відкрили кримінальне провадження і звільнили лісника», – розповідає Володимир.

Про останній випадок у селі Яворів повідомили туристи. Депутат розповів, що крадії мали трильовочний трактор і окрім дерев, які крали, нищили невеликі деревця. На тому місці зафіксували 14 незаконно вирубаних дерев, хоча депутат і активіст згадує, що дерев явно було більше сотні.

«Зараз лісова “мафія” займається рубками ще активніше. Екологія дає дозвіл на санітарні рубки, але страждають здорові дерева. Ми виявляємо, показуємо відповідним службам, де рубка і ми ще маємо зобов‘язати їх над цим працювати»,- наголошує депутат.

Чоловік зазначає, що він особисто десять разів повідомляв правоохоронні органи про незаконні рубки, але у матеріалах справи спершу вказують значно меншу кількість дерев, а потім справи і просто закривають.

На зустріч завітав також керівник Косівської поліції Олександр Байдусь, він зазначив, що Володимир Зузяк звертався всім разів за два роки і такої кількості зрубаних дерев,про яку він говорить, вони не виявили. «Там є два-три дерева, а не сто як ви піаритися. Нам вигідно, щоб активісти були, ми реагуємо на всі попередження. На автомобіль і деревину наклади арешт»,- зазначив очільник поліції.

Нагадаємо: На Косівщині вирубали ліси, “забувши” згадати про це в документах

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!