У Франківську депутати проголосували за приєднання трьох сіл до міста

 • Сьогодні, 20 листопада, в Івано-Франківську відбулось позачергове засідання сесії міської ради.

  Депутати розглянули рішення про приєднання Березівської, Колодіївської та Підпечерівської сільських територіальних громад до Івано-Франківської міської територіальної громади. За нього проголосували 28 депутатів.

  «Ми діємо згідно з добровільності. Тільки добра воля громад дає можливість створити одну франківську родину», – сказав міський голова Івано-Франківську Руслан Марцінків.

  За його словами, приєднання – не проста процедура. Якщо минулого разу голосували за приєднання шести сіл, то цього разу на сесію винесли питання тільки по трьох. Все через те, що має бути низка умов для об’єднання: спільна межа, затверджений перспективний план у Кабміні тощо.

  «Від того, що ми об’єдналися із Підлужжям та Чернієвом очікуємо вже наступного року реверсну дотацію, також нам збільшили субвенцію медикам та очікується майже сім мільйонів гривень інфраструктурної субвенції», – наголосив Марцінків.

  Крім того, депутати затвердили план організаційних заходів щодо добровільного приєднання територіальної громади. Зокрема, мають провести розрахунки обсягу доходів та видатків Івано-Франківської міської територіальної громади після приєднання цих сіл.

  Підготувати пропозиції щодо перспективного плану формування на території громади, що приєднується, мережі підприємств та установ для надання публічних послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства.

  Нагадаємо, що 9 жовтня Івано-Франківськ створив громаду із двома селами: Чернієвом та Підлужжям. Тоді міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків наголосив, що це історичне рішення для міста.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!