У Франківську “Дім Сірка” виступив проти хворих “базарних” тварин

 • Сьогодні, 18 квітня, в Івано-Франківську під стінами адмінбудівлі відбулась акція протесту проти продажу тварин. 

  Нагадаємо, нещодавно голова громадської організації “Дім Сірка” Наталія Когут викликала поліцію на вулицю Тичини до жінки, яка продавала там собак. Підставою для цього стали два повідомлення про те, що на там відбувається зазначене. Продавчиня відмовилася відрекомендуватися, натомість почала збирати речі і пакувати собак у маленькі клітки і сумки. Жодних документів на тварин вона також не показала.

  Наталія Когут каже, що виступають сьогодні проти жінок, які вже близько 10 років на базарі продають хворих тварин. Мовляв, люди дають їм здорових тварин, але у продавців вже в квартирах, клітках є інфекція, тому хворіють потім і молоді тваринки.

  “30% тварин, які лікує “Дім сірка”, потрапляють до нас з ринку. Колись ми зверталися до попереднього мера і теперішнього, щоб врегулювати це питання, бо це ж пекло для тварин”, – каже Наталія Когут. Якщо до протестувальників ніхто не вийде, то вони кажуть, що підуть до мера та його заступників з відповідним зверненням, яке підготували завчасно.

  Волонтери вирушили до заступника міського голови Івано-Франківська Миколи Вітенка.

  “Ми знаємо, що є така проблема. Вашу позицію підтримуємо, тому глянемо, які у нас є повноваження і що ми можемо зробити”, – зазначив він.

  Каже, що це загальна проблема міста, і погоджується, потрібно зібрати комісію у п’ятницю за участі поліції та податкової.

  Волонтерка Тетяна Котик каже, що звертаються до них багато людей, які купили тварину саме на ринку, а вона виявилась хворою. Лікувати ж таку тваринку недешево.

  “Ми колись виходили на той ринок і просто роздавали здорових вакцинованих тварин, але навіть це не дозволяє повністю уберегти тварин від інфекції, якщо поруч багато хворих”, – згадує волонтерка та додає, що згодом і це перестали робити. Тепер віддають тварин через оголошення в газетах та соціальних мережах.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!