У Франківську до Дня боротьби з меланомою можна буде безкоштовно обстежитись

 • В Івано-Франківську відбулася прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби з меланомою, яка щорічно відзначається 24 квітня, за участі головного лікаря обласного клінічного шкір-венерологічного диспансеру Іванни Цідило.

  Фахівці повідомили, що згідно з протоколом приєднання України до Всесвітньої програми «Євромеланома», учасниками якої є понад 20 європейських країн, з 2009 року щорічно проводяться всеукраїнські заходи щодо боротьби із цим захворюванням.

  Мета заходів – надати населенню безкоштовний доступ до сучасних скринінгових методів обстеження пігментних новоутворень шкіри, покращити виявлення та реєстрацію раку шкіри на ранніх стадіях, що дозволить суттєво знизити смертність від цієї групи захворювань, а також формувати відповідальне ставлення населення до свого здоров’я. Спеціалісти також звернули увагу на правила догляду за родимками та основні ознаки їх переродження.

  За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно в світі реєструють понад 200 000 випадків захворювання на меланому шкіри і близько 65 000 спричинених нею смертей. Головним чином, такий показник зумовлений не відсутністю методів лікування, а несвоєчасним діагностуванням меланоми. Саме тому одна з першочергових цілей Всеукраїнського дня меланоми – сприяння своєчасному виявленню дерматоонкологічних захворювань серед населення.

  22 квітня в Івано-Франківську проводитимуться безкоштовні обстеження в рамках Всеукраїнського дня меланоми. Спеціалісти з дерматовенерології та онкології будуть проводити скринінговий відбір пацієнтів з наявністю новоутворень шкіри. Лікарі будуть оглядати пацієнтів з підозрою на новоутворення шкіри за допомогою методу дерматоскопії.

 • Нагадаємо, Тиждень меланоми: 4% без патології.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!