У Франківську дві будівельні компанії не сплачують внески у фонд соціально-економічного розвитку міста

 • Дві будівельні компанії ТОВ «ВІЗ» і «Лісна ПТП» будують і продають квартири у ЖК «Світанковий». Будинок знаходиться в зоні малоповерхової садибної забудови в мікрорайоні «Пасічна» по вулиці Дем’янів Лаз, повідомляє  “Побудовано в Івано-Франківську”.

  «Лісна ПТП» на своєму сайті вказує, що це 4-поверховий будинок з мансардою з комерційними приміщеннями та гаражами. На сайті ТОВ «Віз» дані про поверховість об’єкту відсутні. Проте у відкритій групі ТОВ «ВІЗ» на Фейсбуці в описі будівництва зазначено, що ЖК «Світанковий» – це 5-поверховий будинок з одно- та двокімнатними квартирами. Натомість «Лісна ПТП» пропонує у продажі й 3-кімнатні квартири. «Лісна ПТП» на своєму сайті вказує вартість квартири від 8500 гривень за м2. На сайті ТОВ «ВІЗ» ці дані відсутні. Але знову стає в пригоді відкрита група фірми, де вказана ціна від 5500 гривень за м2.

  Обидві фірми мають КВЕД для будівництва, але у них відсутні ліцензії для будівництва. При цьому, у відкритій групі ТОВ «ВІЗ» в описі компанії запевняють, що для здійснення будівельної діяльності є всі необхідні ліцензії. У березні 2011 року ТОВ «ВІЗ» уклала договір з Івано-Франківською міською радою про оренду земельної ділянки в мікрорайоні «Пасічна» по вул. Дем’янів Лаз – №4 по генплану. По цьому ж генеральному плану ця територія має призначення садибної житлової забудови.

  За умовами договору ТОВ «ВІЗ» має здійснювати будівництво групи житлових будинків щільної малоповерхової забудови. У грудні 2011 року ТОВ «ВІЗ» отримало від ДАБІ декларацію на початок будівельних робіт для будівництва групи житлових будинків малоповерхової забудови. Проте в процесі будівництва ТОВ «ВІЗ» настільки захопилося процесом, що забуло сплатити перший транш внеску у фонд соціально-економічного розвитку Івано-Франківська. На підставі цього прокуратура міста подала до суду на будівельну компанію. Представники ТОВ «ВІЗ» і далі були надто заклопотані та не з’явилися до суду. Тому в липні 2015 року Господарський суд Івано-Франківської області прийняв рішення стягнути з ТОВ «ВІЗ» заборгованість перед міським бюджетом у розмірі 116 163 гривні. З цього приводу на сьогодні досі відкрито виконавче провадження щодо забудівника. Загалом, перед здачею об’єкту в експлуатацію, ТОВ «ВІЗ» повинне сплатити місту 580 тисяч гривень. Однак статутний капітал ТОВ «ВІЗ» складає всього 500 гривень. Виникає питання щодо платоспроможності цієї юридичної особи. Сумніви підкріплює й інший факт: будівельна компанія станом на 25 січня 2016 року має податковий борг. Тому, на рахунку підприємства зараз 2 незакриті виконавчих провадження.

  «Лісна ПТП» має в тисячу разів більший статутний капітал – 500 000 гривень. Проте і ця фірма ігнорує внески у фонд соціально-економічного розвитку міста, де будує, продає квартири і заробляє гроші. 25 жовтня 2010 року Івано-Франківський МВК уклав договір з «Лісна ПТП» про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста. Цей договір стосувався будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення по вул. Зв’язковій поруч будинку №74 по вул. Довгій в м.Івано-Франківську. Сума пайового внеску становила 188 тисяч 678 гривень. У підсумку судових тяганин, Господарський суд Івано-Франківської області прийняв рішення стягнути з «Лісна ПТП» заборгованість, пеню та інфляційні нарахування. Тому з липня 2013 року «Лісна ПТП», за рішенням суду, протягом 5 місяців сплачувала до міського бюджету по 40 тисяч гривень. Податковий борг та чинні виконавчі провадження у підприємства «Лісна ПТП» відсутні.

  Нагадаємо, що підвал стане магазином: Подробиці будівельного конфлікту по вул. Набережна, 32, або Паркан воскрес-2.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!