У Франківську двоє калуських поетів презентували «Нас. Троє»

VIII літературний фестиваль «Покрова» стартував учора, 13 жовтня, в Івано-Франківську літературними читаннями в стінах Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника. Відтак фестиваль «перейшов» в Обласну універсальну наукову бібліотеку ім.І.Франка, де шанувальникам доброї літератури представили колективну збірку «Нас троє» калуські поети – Оленка Бараненко та Остап Микитюк.

IMG_1410

Третя авторка антології, поетка Ірина Червінська, не змогла бути присутня на цьогорічному фестивалі ім.Т.Мельничука, однак, нагадаємо, вона презентувала свою поетичну збірку «Приват» в обласній бібліотеці нещодавно, 7 жовтня.

Калуські поети читали свої вірші, відповідали на запитання гостей заходу, жартували та ділилися планами на майбутнє. На захід завітав голова Івано-Франківського осередку Національної спілки письменників України та співорганізатор фесту Євген Баран, засновник “Покрови”, поет та видавець Василь Карп’юк, а також письменники Ярослав Ясінський, Микола Близнюк, Роман Киселюк, Іван Війтенко, Василь Карп’юк, Христина Букатчук та ін.

IMG_1417

Остап Микитюк розповів, що мріє працювати бібліотекарем у Києві, де зараз мешкає, і вже почав писати прозу. До слова, Остап за освітою – бібліотекар.

А на запитання, який автор допомагає подолати сплін чи депресивні настрої, поет відповів, що Богдан-Ігор Антонич. Адже «Зелена Євангелія» чи «Ротації» додають вітальних сил і надихають у літературному плані.

Остап Микитюк називає себе «калуським протуберанцем, що зводить до рими чергові крики своєї душі…» У різні роки Остап організовував арт-фестиваль «Деталь» (м.Калуш) та етнофестиваль «Колесо». З 2013 р. він координує літературну платформу «»Street poetry» в Івано-Франківську.

IMG_1414

Оленка Бараненко зізналася, що пише вірші рідко. Про писання роману чи іншої прози ще не задумувалася, однак, їй дуже близька жіноча есеїстика. У сучасний складний період української історії поетка часто перечитує «Націю» Марії Матіос: саме цей твір допомагає їй перебороти страхи і сумніви щодо нашого сьогодення.

Нагадаємо, Оленка Бараненко з 2009 р. є адміністратором поетичного угрупування «Поезія – це завжди неповторність», яке вона ж і заснувала. Також є членом літературної творчої спілки «Елітер», калуського літоб’єднання «КА-МА-ЛІ-я» і співавтором низки збірок та антологій.

IMG_1415

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!