У Франківську фонди Музею визвольної боротьби поповнились двома експонатами

 • Сьогодні, 21 березня, в Івано-Франківську Музей визвольної боротьби ім. Степана Бандери представив два нові експонати.

  Так, спільними зусиллями небайдужих людей вдалося зібрати кошти на ще одну військову відзнаку УГА – нашивку на рукав, відому як “пружка”.

  Коштів виявилося достатньо на купівлю ще одного артефакту – кокарди на мазепинку. Речі придбали в інтернеті, через спеціальний аукціон. На них пішло близько семи тисяч гривень.

  “У нашому музеї тепер є пружка вояка УГА. Вона нашивалась на рукав як старшинський знак чотаря. Цього року ми відзначатимемо сторіччя Української Галицької Армії, тож такі речі є символічними і важливими. Кошти на неї ми збирали через соцмережі”, – розповів Ярослав Коретчук, директор музею.

  За його словами, такі речі є унікальними, бо вояки в умовах дефіциту виготовляли їх самостійно. На відзнаках – тризуби.

  “Також ми придбали кокарди – їх носили на шапках австрійського покрою, на “мазепинках”. На одній є залишки бронзи – це свідчить, що вона є заготовкою, яку так і не довели до кінця. Це беззаперечно доводить оригінальність предмету”, – додає Коретчук.

 • Подібні предмети часто знаходяться “чорними копачами”, іноді – простими любителями побродити лісами з металошукачем. Дехто розбирає старі горища і знаходить раритети, які потім продає у музеї.

  Нагадаємо, що нещодавно відбулася презентація унікального експонату – петлиці вояка Української Галицької Армії (її ще називають «зубчатівка»), яку придбали на аукціоні до 100-річчя ЗУНР.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!