У Франківську говорили про етику та стандарти медіа

У п’ятницю, 11 грудня відбувся круглий стіл на тему «Рекомендації для українських медіа». Експерти обговорили технічне завдання проекту в розрізі трьох тем: «мова ворожнечі», запровадження редакційних етичних кодексів та робота редакційних рад, робота ЗМІ під час висвітлення виборчого процесу.

«Перед вітчизняною журналістикою постало чимало завдань і викликів. Що робити з „мовою ворожнечі“: як висвітлювати сучасні події правдиво і залишатися людьми? Чи буде наша журналістика дотримуватися стандартів? Як має відбуватися висвітлення виборчих процесів? На всі ці питання потрібно дати чіткі відповіді, тому ми й зібралися тут сьогодні», – розповів керівник незалежної медіа-профспілки Сергій Штурхецький.

Не менш важливим питанням, яке підіймалося присутніми під час круглого столу, було роздержавлення друкованих комунальних ЗМІ.

Під час заходу експерти визначили основні напрями роботи, яка стосується проекту рекомендацій. Рекомендації мають бути розроблені до 20 грудня 2015 року, а після затвердження Комісією з журналістської етики — надані для публічного використання.

Нагадаємо, що Українська комісія з журналістської етики — це незалежна громадська організація, створена в 2001 році під час з’їзду підписантів Кодексу журналістської етики. Крім розгляду скарг, Комісія також може виступати із заявами про небезпечні тенденції у розвитку журналістики й свободи слова, пропагує потребу вивчення етичних питань студентами вишів.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!